اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، منوچهر فخری روز سه شنبه در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر استان سمنان در سالن جلسات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، افزود: موازی کاری و نبود هماهنگی یکی از مشکلات اساسی در هنگام بروز بحران است که باید تا جای ممکن از آن جلوگیری شود.
وی تاکید کرد: فقدان برنامه ریزی منسجم و دقیق در مواقع بحرانی با مشخص بودن وظایف هر مسوول برطرف می شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان بیان کرد: در بحث مدیریت بحران، باید برنامه ریزی از قبل صورت بگیرد و لازم است اطلاعات کامل و کافی از مناطق مختلف استان دسته بندی شود.
وی اضافه کرد: اطلاعات جامع از نقاط مختلف استان سمنان به خصوص نقاط حادثه خیز از جمله وجود پایگاه های امدادی و فاصله از مراکز درمانی تهیه شود.
فخری با اشاره به برپایی چادرهای راهنمایی گردشگران در ورودی شهرهای استان، بیان کرد: برپایی همین چادرها گاهی باعث آلودگی بصری و سردرگمی مسافران نوروزی می شود و تجمیع این ها در یک مکان مطلوب تر است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان، هماهنگی هر چه بیشتر اعضای ستاد اجرایی خدمات سفر استان شد و ادامه داد: نقاط قوت و ضعف ستاد سفرهای نوروزی شناسایی شود تا در سال آینده به نحوه احسن اقدامات انجام شود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان هم در این نشست گفت: نیرو های امدادی این جمعیت در نوروز شبانه روزی، آماده امداد رسانی و ارائه خدمات به مسافران و گردشگران نوروزی و شهروندان هستند.
حسن شکراللهی افزود: پایگاه های اطلاع رسانی و امداد هلال احمر، در ورودی شهرستان ها استقرار دارند.
وی بیان کرد: تبدیل استان سمنان از‌ معبر به مقصد، نیاز به واکاوی، بررسی و آسیب شناسی و همچنین ارائه راهکاری علمی و عملی دارد.
شکراللهی یادآورشد: عوامل افزایش ماندگاری مسافران و گردشگران در استان به صورت کارشناسی بررسی شود تا یک جامعه آماری کیفی و کمی متناسب با واقعیت ها مشخص شود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان با اشاره به برخی موازی کاری ها و نبود هماهنگی در ارایه اطلاعات سفر به مسافران نوروزی، گفت: استقرار چند پایگاه اطلاع رسانی در ورودی شهرها باعث ارائه اطلاعات متفاوت به مسافران و سردرگمی آن ها می شود و نیاز است با هماهنگی بیشتر، نسبت به برپایی پایگاه های مشترک در وروردی شهرستان ها اقدام شود.
9891/6103
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.