اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سید عباس دانایی روز یکشنبه در چهارمین نشست شورای ثبت وقایع حیاتی شهرستان سمنان در سالن جلسات فرمانداری افزود: از ابتدای فروردین تا پایان بهمن امسال 894 ازدواج و 160 طلاق در شهرستان سمنان ثبت شد.
وی با بیان این که در 11 ماه امسال 2 هزار و 584 ولادت و 681 وفات ثبت شده است، ادامه داد: برآیند آمار حاکی از آن است در این بازه زمانی ولادت هفت درصد و وفات 2 درصد در شهرستان سمنان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.
فرماندار سمنان میانگین سن افراد فوت شده در مردان را 67 سال و در زنان 73 سال عنوان کرد و ابراز داشت: بیماری های قلبی و عروقی، سرطان، تومور و بیماری های تنفسی، سه علت عمده فوت در 11 ماه امسال بوده است.
وی یادآور شد: محبوب ترین نام ها برای والدین در 11 ماه امسال که برای پسران انتخاب شد امیرعلی، امیرحسین و ابوالفضل و برای دختران فاطمه، حلما و فاطمه زهرا بود، رتبه اول فروانی نام ها در شهرستان سمنان برای پسران امیرعلی با 57 بار و فاطمه با 56 بار تکرار بود.
به گفته فرماندار سمنان، ثبت آمار دقیق وقایع چهارگانه حیاتی نقش مهمی در بررسی و شناخت علمی و پژوهشی عوامل ایجاد آسیب های اجتماعی و پیشگیری از آن دارد و تحقق این راهبرد نیازمند فرهنگ سازی، ثبت و اطلاع رسانی دقیق وقایع از سوی دستگاه اجرایی و خدماتی مربوطه است.
فرماندار سمنان گفت: خانه های بهداشت، دهیاری ها، شهرداری ها، شورای اسلامی ، بخشداری به عنوان ثبت یار و همچنین مراکز بهداشتی و درمانی ، پزشکی قانونی و بیمارستان ها با اعلام و ثبت دقیق وقایع چهارگانه حیاتی نقش کمک کننده در تحقق این راهبرد دارد.
به گزارش ایرنا، در چهارمین نشست شورای ثبت وقایع حیاتی شهرستان سمنان درباره اجرای طرح پوشش وقایع چهارگانه حیاتی بحث و تبادل نظر شد.
7342/6103
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.