به گزارش ایرنا، اسحاق جهانگیری روز شنبه در آیین بهره برداری کشتارگاه صنعتی طیور در شهرک صنعتی اِیوانَکِی شهرستان گرمسار افزود: دولت همواره از نقدهای منصفانه حمایت کرده و منتقدان دلسوز در کنار دستگاه های اجرایی هستند.
وی خاطرنشان کرد: دولت از نقدهایی که باعث پیشرفت کشور شود استفاده خواهد کرد.
معاون اول رئیس جمهوری اضافه کرد: ظرفیت های قابل توجه اقتصادی در کشور وجود دارد و با وجود مشکلات اقتصادی امروز شاهد هستیم طرح های مختلف عمرانی و صنعتی در گوشه کنار این کشور با اعتبارهای میلیارد دلاری در حال ساخت است.
جهانگیری اضافه کرد: نشاط کاری برای ساخت ایران با وجود مشکلات وجود دارد و با همراهی می توان از مشکلات اقتصادی عبور کرد.
وی ادامه داد: دولت از انتقال آب از سد نمرود و پساب استان تهران به شهرستان گرمسار حمایت می کند و طرحی که بیش از 97 درصد پیشرفت فیزیکی دارد باید هرچه سریع تر به اتمام برسد.
معاون اول رئیس جمهوری تصریح کرد: استان سمنان شایستگی قطب صنعتی شدن را دارد و با برنامه ریزی اصولی این مهم محقق می شود.
به گزارش ایرنا، در سفر یک روزه جهانگیری به استان سمنان بزرگترین واحد فلزات غیردولتی کشور در شهرک صنعتی فجر 2 شهرستان آرادان و کشتارگاه صنعتی طیور در شهرک صنعتی اِیوانَکِی شهرستان گرمسار به بهره برداری رسید.
برای اجرای طرح کشتارگاه صنعتی طیور، 220 میلیارد ریال سرمایه ثابت و خرید ماشین آلات خارجی 50 میلیارد ریال و برای خرید ماشین آلات خارجی 10 میلیون و 200 هزار یورو هزینه شده است.
با افتتاح این طرح برای 70 نفر شغل ایجاد شده است. این واحد صنعتی در 20 هزار متر مربع زمین و هفت هزار متر مساحت کشتارگاهی ساخته شده است.
طرح واحد صنعتی تولید انواع فلزات در 100 هکتار مساحت در شهرک صنعتی فجر 2 شهرستان آرادان نیز امروز با اشتغالزایی برای 300 نفر با حضور معاون اول رئیس جمهوری افتتاح شد و در این واحد صنعتی ظرفیت تولید سالانه 66 هزار تن سرب و مس مهیا است.
میزان سرمایه گذاری در اجرای این طرح یک هزار و 300 میلیارد ریال است و مجوز اولیه با موضوع انتقال گروه صنعتی شهید عارفی به خارج از تهران در سال 1392 در کمیسیون زیربنایی هیات دولت تصویب و دوره اجرای آن 1393 تا 1400 تعیین شده بود.
اجرای این طرح در سال 93 پس از مالکیت زمین و رفع مشکلات زیرساختی آب، گاز و برق کلنگ زنی شد.
از اهداف اساسی اجرای این طرح توسعه زیرساخت های مهم اقتصادی کشور در بخش خودرو، صنعت دفاعی و افزایش توان رقابتی توسعه صادرات است.
گرمسار غربی ترین شهرستان استان سمنان و دارای وسعت پنج هزار و 182 کیلومتر مربع و جمعیتی حدود 70 هزار نفر است، این شهرستان از شمال به دماوند، از غرب به ورامین، از شرق به شهرستان آرادان و از جنوب به کویر مرکزی محدود می شود و در 110 کیلومتری غرب مرکز استان سمنان واقع است.
از مجموع 2 هزار و 10 واحد تولیدی فعال در استان سمنان 40 درصد در شهرستان های گرمسار و آرادان مستقر است.
شهرستان آرادان با دستکم 15 هزار نفر جمعیت در غرب استان سمنان قرار دارد.
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری در چهارم شهریور 1395 به مناسبت گرامیداشت هفته دولت به منظور افتتاح چند طرح صنعتی به استان سمنان سفر کرده بود.
خبر تکمیل می شود....
7342م/7408/7339
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.