اخبار مرتبط

حجت الاسلام والمسلمین عبدالله واحدی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ویژه برنامه های میلاد پنجمین امام شیعیان، همزمان با سراسر کشور در امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص استان سمنان برگزار می شود.
وی افزود: بقعه متبرکه امامزادگان یحیی(ع) و علی بن جعفر(ع) در سمنان، حسینیه حضرت ابوالفضل(ع) دامغان، امامزاده محمد(ع) دیزج شاهرود، امامزادگان اسماعیل و شمس الدین(ع) گرمسار، امامزاده علی اکبر(ع) شهرستان آرادان، امامزاده محمد(ع) بسطام و امامزاده قاسم(ع) مهدیشهر از جمله بقاع متبرکه ای است که میزبان این جشن ها هستند.
وی اظهار داشت: برگزاری مراسم هایی از جمله مولودی خوانی، سخنرانی، قرائت زیارتنامه و برپایی ایستگاه‌ های صلواتی از جمله برنامه های امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص استان سمنان است.
واحدی بیان کرد: در برگزاری این جشن برخی از هیات های مذهبی و نهادهای دولتی با اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان همکاری دارند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان بیان کرد: در این اماکن مذهبی با حضور روحانیان و مداحان اهل بیت(ع) برنامه های مختلفی از جمله تلاوت قرآن و زیارتنامه و مولودی خوانی پیش بینی شده است.
وی با اشاره به استفاده از ظرفیت مبلغان و روحانیان بومی و مستقر در اماکن مقدس و امامزادگان، بیان کرد: این افراد برای ترویج و تبلیغ معارف دینی و سبک زندگی فاطمی از سوی این اداره کل در امامزادگان حضور یافته و سخنرانی می کنند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: پاسخگویی به شبهات دینی، مشاوره و برگزاری نماز جماعت از دیگر وظایف مبلغان و روحانیان مستقر در اماکن مقدس و امامزادگان است.
امام محمد باقر(ع) به عنوان پنجمین امام شیعیان در نخستین روز رجب 57 هجری قمری در مدینه متولد شد و خانه امام سجاد(ع) و فاطمه دختر امام حسن مجتبی(ع) را غرق در سرور و شادی کرد. ایشان را محمد نام نهادند. از لقب های بی شمار ایشان می توان به باقرالعلوم، شاکر، صابر و هادی اشاره کرد.
7342م/7408
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.