اخبار مرتبط

سید مجتبی اکرم روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان این که بزرگترین چالش تامین اجتماعی استان سمنان در حوزه درمان جذب پزشک متخصص است، افزود: تفاوت زیاد پرداختی به پزشکان توسط بخش دولتی و خصوصی موجب شده تا استقبال پزشکان متخصص برای جذب در مراکز دولتی کم باشد.
وی ابراز داشت: اکنون 130 پزشک در مراکز درمانی تحت پوشش تامین اجتماعی استان سمنان مشغول به فعالیت هستند، اما این تعداد پزشک برای استانی که 70 درصد جمعیت آن تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند کافی نیست.
وی ادامه داد: در استان سمنان 9 مرکز درمانی تحت پوشش تامین اجتماعی وجود دارد که در تمام این مراکز پزشک متخصص وجود دارد اما به دلیل بار سنگین مراجعه کنندگان این تعداد پزشک جوابگوی نیازها نیست.
اکرم با بیان این که جذب پزشک در تامین اجتماعی دشوار است، تصریح کرد: 10 درصد تخت های بستری کشور مربوط به تامین اجتماعی است و بر این اساس دولت می تواند 10 درصد نیروهای طرحی را برای جبران کمبود نیرو به تامین اجتماعی اختصاص دهد.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان سمنان خاطر نشان کرد: در برنامه ششم توسعه درنظرگرفتن سهمی برای تامین اجتماعی از نیروهای طرحی پیشنهاد شد، اما هنوز این پیشنهاد از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور عملیاتی نشده است.
به گزارش ایرنا، حدود 70 درصد از جمعیت بیش از 702 هزار نفری سمنان، معادل 491 هزار نفر، تحت پوشش تامین اجتماعی استان سمنان هستند.
مراکز درمانی تحت پوشش تامین اجتماعی استان به یک میلیون نفر در 9 ماهه امسال خدمات مختلف ارایه کردند.
7342/6103
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.