اخبار مرتبط

احمد همتی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به اتمام مطالعات طرح انتقال آب خزر به کویر مرکزی، سازمان حفاظت محیط زیست تاییدیه خود را پس از سال ها بررسی، پژوهش، برگزاری جلسه های متعدد و کارهای کارشناسی به صورت مکتوب اعلام کرده است.
وی بیان کرد: طرح انتقال آب خزر به استان سمنان و کویر مرکزی، علاوه بر تاییدیه زیست محیطی، تاییدیه ماده 215 قانون توسعه کشور و ردیف بودجه ای برای مطالعه و اجرا در بودجه 98 را از کمیسیون تلفیق و سپس صحن مجلس شورای اسلامی دریافت کرده و از این رو زمینه برای اجرای این طرح ملی مهیا است.
وی در ادامه تاکید کرد: 50 میلیارد ریال ردیف بودجه ای برای طرح انتقال آب خزر به کویر مرکزی در مجلس شورای اسلامی در نظر گرفته شده است.
نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ردیف بودجه ای طرح انتقال آب خزر، یکی از شرط های لازم برای عقد قرارداد با شرکت های داخلی یا خارجی اجرا کننده طرح است.
همتی تصریح کرد: طرح انتقال آب خزر به روش بی. او. تی اجرا خواهد شد و نیازمند به هزینه و بودجه دولت در آن نیست.
وی یادآور شد: ردیف بودجه ای، تاییدیه ماده 215 و تاییدیه محیط زیست برای عقد قرارداد با شرکت پیمانکار داخلی یا خارجی لازم و این سه مورد تضمین های دولت به شرکت اجراکننده طرح خواهد بود.
رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مطالعات طرح تقریبا به اتمام رسیده است بنابراین هزینه مطالعاتی چندانی لازم ندارد.
نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی افزود: همه استان ها از جمله مبدا و مقصد و کل کشور نیازهای آبی را با اجرای طرح انتقال آب خزر برطرف کرده و از این طرح منتفع می شوند.
وی تاکید کرد: در ادامه کار بر روی این طرح و به هنگام آغاز عملیات اجرایی، مسائل زیست محیطی باید به طور کامل رعایت و با رصد دقیق این مساله طرح انتقال آب خزر به سمنان اجرا شود.
همتی ادامه داد: بحث آب و چالش های آن در اکثر استان های کشور به دلیل مشکلات جدی کمبود آب در این سال ها ایجاد شده است، اما مردم مبنا برای اظهار نظر، کارهای کارشناسی منابع موثق و قانون را ملاک اظهار نظر قرار دهند.
به گفته وی، تحقق انتقال آب خزر به سمنان از چالش ها کاسته و اتفاق ناگواری در پی آن نخواهد افتاد.
نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان، مردم و مسئولان در چارچوب قانون و مبنای کار کارشناسی نقطه نظرات خود را بیان کنند.
رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان یادآور شد: از بیان مطالب احساسی و به دور از معیارهای مذکور خودداری شود تا کشور در همه زمینه ها با محقق شدن این 2 معیار مسیر توسعه را پیدا کند.
در سفر حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران روزهای 13 و 14 آذر به استان سمنان تصویب شد که طرح انتقال آب خزر در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.
ردیف بودجه ای مربوط به مطالعه و اجرای انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی روز شنبه 11اسفند ماه 97 توسط مجلس شورای اسلامی تصویب شد.
7408/9891
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.