به گزارش ایرنا، سید محمد موسوی زاده روز چهارشنبه به خبرنگاران اظهار داشت: با احداث این تعداد نیروگاه خورشیدی، مجموع این نیروگاه ها به 100 واحد در استان می رسد.
وی بیان کرد: تفاهمنامه همکاری سه جانبه احداث نیروگاه های خورشیدی ویژه مددجویان کمیته امداد، بین شرکت توزیع برق و کمیته امداد خمینی (ره) استان سمنان و صندوق کارآفرینی امید منعقد و مبادله شد.
وی تصریح کرد: 15 واحد نیروگاه جدید پنج کیلوواتی برای مناطق محروم با سرمایه گذاری متقاضیان و پیگیری این شرکت، کمیته امداد و صندوق کارآفرینی امید با قدرت 75 کیلووات در مدار تولید با انعقاد تفاهمنامه تا پایان سال جاری قرار می گیرد.
موسوی زاده ادامه داد: استان سمنان بیش از 300 روز آفتابی دارد و این موضوع مزیتی نسبی برای بهره گیری از انرژی های خورشیدی باعث کاهش تلفات برق و موجب ارتقای کارایی شبکه می شود.
وی خاطر نشان کرد: با هدف توسعه کمی و کیفی ارائه خدمات به گروه های هدف و بهره مندی هر چه بیشتر آنان از فرصت های اشتغال برای پایدار سازی و افزایش درآمد خانواده های تحت حمایت کمیته امداد به منظور تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و استفاده از ظرفیت های بالفعل موجود در زمینه ایجاد نیروگاه های خورشیدی، این تفاهم نامه تبادل شد.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان یادآور شد: کسب درآمد پایدار برای مددجویان مورد حمایت در راستای توانمند سازی اقتصادی آنان، ارتقاء سطح معیشت گروه هدف، کاهش مهاجرت به شهر، استفاده مشترک از امکانات و توان این سه دستگاه و اقدام عملی و موثر در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی به عنوان اهداف این تفاهم نامه محسوب می شود.
به گزارش ایرنا، شناسایی مددجویان واجد شرایط و معرفی به شرکت توزیع برق و صندوق کارآفرینی امید، راهنمایی و جلسه توجیهی متقاضیان، شناسایی پیمانکار واجد شرایط و بررسی و ارزیابی کیفی آنان برای خرید تجهیزات مورد نیاز به عنوان تعهدات کمیته امداد امام خمینی (ره) به شمار می رود.
بررسی و پذیرش مددجویان معرفی شده از طرف کمیته امداد ، انعقاد قرارداد خرید تضمینی برق به مدت 20 سال، نظارت بر فرآیند احداث و رعایت اصول فنی و انجام قرائت تولید مطابق با ضوابط و پرداخت به موقع وجوه برق خریداری شده بر اساس مفاد قرارداد منعقده از جمله مواردی است که در این تفاهم نامه برای شرکت توزیع برق استان سمنان پیش بینی شد.
همچنین پذیرش مددجویان معرفی شده از طرف کمیته امداد برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه خود اشتغالی، ارائه تعهد متقاضی و در نظر گرفتن دوره تنفس بازپرداخت وام تا زمان بهره برداری سامانه و دریافت اولین وجه بازپرداخت وام اعطائی از محل درآمد حاصل از فروش انرژی تولیدی، در تعهدات صندوق کارآفرینی امید است.
به گزارش ایرنا، 21 هزار و 210 نفر معادل سه درصد از جمعیت 702 هزار نفری استان سمنان زیر پوشش کمیته امداد هستند.
9891/7408
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.