به گزارش ایرنا، حبیب الله خجسته پور عصر شنبه در جلسه ستاد استانی طرح مشارکت مردم در توسعه نظم و امنیت عمومی در سالن جلسات استانداری، گفت: نهادهای فرهنگی، ائمه‌ جماعات و روحانیون، نخبگان و اندیشمندان جامعه می توانند درافزایش رغبت و مشارکت مردم در طرح های حمایتی از نظم و امنیت عمومی، نقش پر رنگی را ایفا کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان با بیان اینکه جلسات این طرح در استان و شهرستان باید به صورت مستمر برگزار شود، اظهار داشت: با توجه به نزدیکی تعطیلات نوروز و مسافرت های این ایام، می توان از ظرفیت ساکنان بومی و محلی در مناطق گردشگری، تولیت امامزادگان و مساجد و صاحبان صنوف، در موضوع نظارت و کمک به نیروی انتظامی استفاده کرد.
وی بیان کرد: ایجاد احساس نیاز به امنیت و ارتقاء شاخصه های انتظامی در بین مردم، می تواند راهگشای کمبودهای انتظامی در بخش مشارکت و حمایت های مردمی باشد.
خجسته پور افزود: کمبودهای مالی و کمرنگ بودن مشارکت های مردمی، از آسیب های موجود در حوزه انتظامی است و با مردمی شدن امور در این بخش و حضور آنها می توان به موفقیت های مطلوبی دست یافت.
وی گفت: هرجا که ‌مردم پای کار آمدند و حضور پررنگ و قوی داشتند، به نتیجه رسیدیم و نمونه بارز آن پیروزی و ایستادگی در هشت سال دوران دفاع مقدس در برابر دشمنان نظام بود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با بیان اینکه تامین امنیت از مهم ترین و اصلی ترین وظایف هر حکومتی است، خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی توانسته با به کارگیری راه های ارتباطی دو سویه و موثر، رابطه صمیمی، نزدیک و تنگاتنگ با آحاد اقشار جامعه برقرار کند و تاثیر این‌ موضوع در افزایش نظم و امنیت عمومی در جامعه امروز، بسیار حائز اهمیت است.
به گزارش ایرنا، جلسه ستاد استانی طرح مشارکت مردم در توسعه نظم و امنیت عمومی با حضور فرمانداران و سایر مسئولان استان در سالن جلسات غدیر استانداری برگزار شد.
9891م/6103
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.