علی اکبر عباسی راد روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: به منظور اجرای طرح بهداشتی کردن آبرسانی به دام 37 دستگاه آبشخور تحویل دامداران این شهرستان شد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دامغان اضافه کرد: اجرای این طرح در راستای بهبود، اصلاح و احیای مراتع و به منظور کاهش فشار دام انجام گرفته است، جنس آبشخورها فلزی است و برای ساخت و تولید آن بیش از 20 میلیون ریال هزینه شده است.
عباسی راد ادامه داد: آبشخورهای تهیه شده در ابعاد 1.5 مترمربع است که با توجه به روکش گالوانیزه می تواند مقاومت بیشتری در برابر عوامل فرساینده داشته باشد و دفعات بیشتری مورد استفاده قرار گیرد.
وی تصریح کرد: با توجه به وسعت مراتع و تقاضای مکرر دامداران دامغانی، افزایش اعتبارات تخصیصی در این بخش برای پاسخگویی به متقاضیان ضرورت دارد.
عباسی راد به تحویل 600 متر لوله پلی اتیلن به بهره برداران اشاره کرد و گفت: این میزان لوله پلی اتیلن با قطر 2.5، 3.6 اینچ به منظور انتقال آب آشامیدنی به دام در مراتع شهرستان توزیع شد.
عباسی راد یادآور شد: با توجه به شرایط اقلیمی دهه اخیر، خشک یا کم آب شدن بسیاری از منابع آب دام و به منظور جلوگیری از هدررفت منابع آبی، مدیریت منابع آب امری مهم تلقی می شود که نیازمند افزایش چشمگیر اعتبارات در این بخش است.
به گزارش ایرنا، عرصه مرتع دربردارنده 800 هزار هکتار از پهنه شهرستان دامغان است که هم اکنون تعداد 593 بهره بردار با ظرفیت 94 هزار واحد دامی در 162 سامانه عرفی از مراتع این شهرستان بهره برداری می کنند.
9856/6103
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.