رضا مهدیان پنجشنبه در حاشیه برگزاری این آزمون در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : 2هزار و 600 تن درآزمون سراسری قرآن و عترت ثبت نام کردند که از این تعداد یک هزار و 87 نفر در آزمون کتبی و مابقی در آزمون شفاهی رقابت می کنند.
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود با اشاره به برگزاری آزمون کتبی در 2 نوبت، افزود: این آزمون شامل حفظ قرآن کریم ، مفاهیم و معارف قرآن و اهل بیت(ع) و حفظ جزء 30 بود که در محل مدرسه قلعه شاهرود برگزار شد.
مهدیان با بیان این که آزمون الکترونیک حفظ و مفاهیم قرآن کریم یکم و دوم اسفندماه در سه رشته برگزار شد، اظهار داشت: آزمون شفاهی هم از روز جمعه دهم اسفندماه به مدت یک هفته برگزار می شود.
وی خاطر نشان کرد، قرآن کریم به عنوان کتاب آسمانی و معجزه جاوید پیامبر اسلام(ص)، کتاب هدایت بشر برای رسیدن به سر منزل مقصود و استحکام جامعه اسلامی است که بایدبرای ترویج و توسعه آن گام برداریم.
حجت الاسلام عباس امینی امام جمعه شاهرود هم به خبرنگار ایرنا گفت: برگزاری اینچنین آزمون هایی موجب انس هر چه بیشتر مردم با قرآن شده و اثرات خوبی در خانواده و جامعه خواهد گذاشت.
امینی با بیان این که ازاین دوره آزمون استقبال خوبی شده، افزود: با برگزاری محافل قرآنی در کشور خوشبختانه اقبال خوبی به قرائت، تجوید، مفاهیم و تفسیر شده که شهرستان شاهرود هم همیشه در این امر پیشتاز بوده است.
وی از نحوه برگزاری این آزمون تمجید کرد و اظهار داشت: با برگزاری این آزمون شرکت کنندگان هر چه سریعتر به نتیجه زحماتشان رسیده و مسوولان برگزار کننده هم راحت تر به اهداف تعیین شده می رسند.
امام جمعه شاهرود ابراز امیدواری کرد که با برگزاری اینچنین آزمون هایی انس با قرآن در زمینه های مختلف بیشتر شده و همواره با این نوع حرکت ها مردم تشویق شوند تا افتخارات بیشتری را در شهرستان شاهرود شاهد باشیم.
در هفدهمین دوره آزمون قرآن و عترت استان سمنان بیش از 5 هزار و٧٠٠ تن ثبت نام کرده اند.
شهرستان شاهرود 240 هزار نفر جمعیت و 53هزار کیلومتر مربع مساحت دارد.
1023/6167
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.