غلامرضا حسنی غربا روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: بر اساس تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی، با تقویت فعالیت سامانه بارشی در برخی نقاط و با شدت بیشتر در نواحی شمالی استان تا جمعه دهم اسفند 97، بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق، تندباد و در برخی نقاط به ویژه نواحی جنوبی با گرد و خاک پیش بینی می شود.
وی بیان کرد: بارش باران و برف، مه آلودگی و احتمال کولاک در ارتفاعات و نواحی کوهستانی استان سمنان پیش بینی می شود.
حسنی غربا تصریح کرد: با وجود بارش ها، دمای هوا تا پنجشنبه به طور نسبی افزایش و از روز جمعه دوباره کاهش می یابد.
مدیرکل هواشناسی استان سمنان ادامه داد: توصیه می شود با توجه به وزش باد شدید، احتمال آبگرفتگی و اختلال در تردد محورهای شمالی و کوهستانی استان به دلیل بارش برف، لغزندگی و مه آلودگی تمهیدات لازم صورت گیرد.
حسنی غربا اظهارداشت: در 24 ساعت گذشته، کوهان و بسطام با چهار درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین و گرمسار، آرادان، حسینان و ایوانکی با 15 درجه سانتیگراد گرم ترین نقاط استان سمنان بود.
وی تصریح کرد: در این مدت، کمینه دمای هوای شهر سمنان چهار درجه سانتیگراد و بیشینه دما 13 درجه سانتیگراد بود.
مدیرکل هواشناسی استان سمنان یادآور شد: در این مدت، بیشترین سرعت وزش باد در استان مربوط به شهمیرزاد با 40 کیلومتر بر ساعت بود.
به گزارش ایرنا، سامانه هواگوی 134 آماده ارائه اطلاعات هواشناسی و پیش بینی‌های جوی سمنان در تمام اوقات شبانه روز است، اداره کل هواشناسی استان دارای 9 ایستگاه سینوپتیک، 15 ایستگاه اقلیم شناسی و 50 ایستگاه باران‌سنجی در نقاط مختلف است.
9891/6103
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.