به گزارش ایرنا، شهید آل حکمت فرزند اسدالله در بیست و هشتم آذر سال 1341 در شهرستان دامغان در خانواده ای مومن و متدین چشم به جهان گشود، این شهید بزرگوار برای اولین بار، در اوایل سال 1362 به عنوان بسیجی برای دفاع از این مرز و بوم از طریق سپاه دامغان لشکر17علی ابن ابیطالب(ع) به جبهه های جنگ اعزام شد.
این شهید والامقام در مدت حدود 9 ماه و 16 روز حضور در جبهه های جنگ به عنوان مسئول مخابرات واحد مهندسی برای دفاع از کشور و حفظ نظام جمهوری اسلامی ایران ایفای نقش کرد.
وی سرانجام در بیستم اسفند سال 1362 در منطقه جزیره مجنون به مقام بلند شهادت نائل گشت.
شهید فتحلی آل حکمت یکی از شهیدان استان سمنان در دفاع مقدس، در وصیت نامه خود با تاکید بر اجرای احکام اسلامی و حضور پرشور در نماز جمعه گفته است: خواهران عزیز مشی حضرت زینب(س) را سرلوحه رفتار خود قرار دهید و در رعایت حجاب به عنوان سلاحی دشمن شکن کوشا باشید.
وی در ادامه وصیت نامه خود گفته است: راه امام خمینی(ره) را، که راه خدا، راه اسلام راستین و راه سالار شهیدان امام حسین (ع) است، ادامه دهید و از دستورات او پیروی کنید تا پیروز و سرفراز باشید.
شهید آل حکمت در وصیت نامه خویش خطاب به نوجوانان و جوانان ابراز داشته است: با دشمن دین در هر جا و در هر لباس که هست مبارزه کنید و در همه جا و در برابر هر مصیبت صبر کنید تا رستگار شوید.
پیکر این شهید جلیل القدر در گلزار شهدای فردوس رضا(ع) شهرستان دامغان به خاک سپرده شده است.
استان سمنان سه هزار شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است.
خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) مرکز سمنان در موضوع های مختلف فرهنگی و اجتماعی پرونده های خبری ویژه با برنامه مشخص را در دستور کار خود دارد.
با هدف قدرشناسی از رشادت ها و دلاوری های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس و معرفی فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان هم چنین الگوسازی برای این نسل، ایرنا پرونده معرفی شهدای استان سمنان را گشوده است.
معرفی جاذبه های گردشگری استان، پرونده سلامت و معرفی کتاب، دیگر پرونده های خبری خبرگزاری ایرنا مرکز سمنان است.
7342/6103
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.