اخبار مرتبط

سید عباس دانایی روز پنجشنبه در حاشیه رزمایش پدافند غیرعامل با موضوع مصونیت سازی زیرساخت ها همراه با تخلیه اضطراری در شهرک پیامبر اعظم (ص) سمنان در گفت وگو با ایرنا افزود: 40 چادر اضطراری برای اسکان مصدومان در رزمایش پدافندغیرعامل امروز در سمنان ساماندهی شد.
وی خاطرنشان کرد: بیش از 500 نفر از کارکنان دستگاه های اجرایی و خدمات رسان در برگزاری این رزمایش فعالیت داشتند و با برنامه ریزی اصولی این برنامه مهم اجتماعی در مرکز استان به خوبی برگزار شد.
فرماندارسمنان اضافه کرد: آموزش های لازم برای برگزاری رزمایش پدافند غیرعامل در هفته های گذشته به مردم ساکن در شهرک پیامبر اعظم(ص) ارائه شد و اجرای این طرح رویکردی مهم برای مقابله با تهدیدها است.
وی تصریح کرد: آموزش تنها راه مقابله با تهدیدهای طبیعی و غیرطبیعی در کشور است و سمنان با توجه به برگزاری رزمایش های متعدد در این بخش در کشور پیشرو است.
دانایی تصریح کرد: بیش از 2 هزار نفر از شهروندان سمنانی با برگزاری این همایش آموزش های لازم را برای مواجه با تهدیدها فراگرفتند و با برنامه ریزی اصولی تلاش می شود این رزمایش ها در شهرسمنان تقویت شود.
فرماندار سمنان گفت: همدلی مردم و مسئولان یکی از رویکردهای مهم در برگزاری رزمایش های پدافند غیرعامل است و این رزمایش با موضوع مصونیت سازی زیرساخت ها همراه با تخلیه اضطراری به خوبی در سمنان برگزار شد.
به گزارش ایرنا، در رزمایش پدافند غیرعامل، با حضور سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، با موضوع مصونیت سازی زیرساخت ها همراه با تخلیه اضطراری که در شهرک پیامبر اعظم (ص) سمنان برگزار شد بیش از 15 دستگاه اجرایی حضور داشتند و مراحل امداد و نجات مصدومان، اسکان اضطراری و عملیات انتقال مصدومان با بالگرد به مراکز درمانی با موفقیت انجام شد.
تهدیدهای حوزه پدافند غیرعامل اکنون در سه گروه تهدیدهای فنی، زیستی و سایبری تقسیم‌ بندی می‌شود که متناسب با هر سه حوزه، مبانی و اصول پیشگیرانه برای در امان بودن بخش های حیاتی کشور مانند دستگاه های اجرایی خدمات رسان در بخش های آب و برق، ایمن سازی ساخت و سازها و مراکز درمانی مانند بیمارستانها، تعریف شده که در طول سال های اخیر در دل قوانین و مقررات گنجانده شده و در زمان حاضر به رعایت آن از سوی نهادهای نظارتی و اجرایی وابسته است.
7339/6103
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.