اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، علیرضا آشناگر روز چهارشنبه در نشست شورای اداری مهدیشهر در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان افزود: شهرستان مهدیشهر ظرفیت مقصد گردشگری شدن را دارد و زیرساخت ها، طبیعت و مردم خونگرم برای توسعه گردشگری در این بخش فراهم است.
وی خاطرنشان کرد: زندگی عشایر و نحوه کوچ آنها به تنهایی می تواند ظرفیت گردشگری باشد و مهدیشهر را باید به قطب گردشگری در منطقه تبدیل کرد.
آشناگر اضافه کرد: موقعیت اقلیمی استان سمنان برای رونق اقتصادی بی نظیر است که با توجه به این شرایط می توان زنجیره گردشگری را در منطقه تکمیل کرد.
استاندارسمنان تصریح کرد: سالانه 19 میلیون خودرو از جاده های استان سمنان عبور می کنند که اگر 10 درصد جمعیت عبوری را جذب کنیم، توسعه قابل توجهی در بحث گردشگری استان به وجود می آید.
وی ادامه داد: زیرساخت های مناسب مانند اقامتگاه های بوم گردی، جاده، اینترنت و هتل برای جذب گردشگر در مهدیشهر وجود دارد و از سوی دیگر تکمیل بیمارستان مهدیشهر نیز در خدمات دهی به گردشگران تاثیر قابل توجهی دارد.
آشناگر گفت: باید به شهروندان مان در جذب گردشگر آموزش دهیم و تغییر رویکردها در توسعه های مختلف اقتصادی در استان اجتناب ناپذیر است.
وی خاطرنشان کرد: مسئولان و سرمایه گذاران باید به سراغ گروه های گردشگری بروند و با ایده پردازی و تغییر رویکردها می توان برای ایجاد اشتغال پایدار در منطقه تلاش کرد.
استاندار سمنان گفت: صنایع دستی مهدیشهر به گردشگران معرفی شود و با برگزاری همایش های فرهنگی می توان برای جذب گردشگر اقدام کرد.

** آهن و دود برای گردشگرپذیری سم است
استاندار سمنان اضافه کرد: اعتقاد دارم صنعت نباید در مهدیشهر باشد و آهن و دود برای طبیعت گردشگرپذیری سم است.
آشناگر افزود: مسئولان برای جذب گردشگر باید با سایر اقوام ارتباط برقرار کنند و از داد و ستدهای فرهنگی برای جذب گردشگر در کشور غفلت می شود.
استاندار سمنان گفت: عدالت ها باید براساس شاخص های توسعه باشد و میزان اعتبارهای عمرانی استان چهار هزار و 500‌ میلیارد ریال است و با این اعتبار نمی توان برای رونق همه جانبه و متوازن در استان اقدام کرد.
به گزارش ایرنا، در این نشست احمد همتی نماینده مردم شهرستان های سمنان،مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، قدرت الله ابک سرپرست معاونت عمرانی استانداری سمنان و جمعی از مدیران کل دستگاه های اجرایی و مدیران شهرستانی حضور داشتند.
علیرضا آشناگر استاندار سمنان در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در قالب سفر یک روزه به شهرستان مهدیشهر سفر کرده است.
به گزارش ایرنا، شهرستان مهدیشهر در فاصله 20 کیلومتری مرکز استان سمنان بیش از 50 هزار نفر جمعیت دارد.
7339/7408
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.