اخبار مرتبط

غلامرضا حسنی غربا عصر پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی و تصاویر ماهواره ای، سامانه بارش زایی به تدریج از اواخر وقت جمعه وارد استان سمنان می شود.
وی بیان کرد: با ورود این سامانه بارشی به استان سمنان تا اواسط هفته آینده بارش باران و برف، در برخی ساعات وزش باد شدید، در برخی نقاط نیز رگبار و تگرگ و در نواحی سردسیر و کوهستانی بارش برف، کولاک برف و مه آلودگی پیش بینی می شود.
حسنی غربا تصریح کرد: دمای هوای استان سمنان از دوشنبه بیست و دوم بهمن، به طور نسبی بین چهار تا 6 درجه سانیگراد کاهش می یابد.
مدیرکل هواشناسی استان سمنان ابرازداشت: با توجه به آبگرفتگی معابر و احتمال جاری شدن رواناب و سیلابی شدن مسیل ها و نیز اختلال در تردد جاده ای و کوهستانی به دلیل بارش باران و برف، وزش باد شدید و کولاک، لغزندگی، مه آلودگی و کاهش دید تمهیدات لازم صورت گیرد.
وی اضافه کرد: در 48 ساعت گذشته، فولادمحله با 12 درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین و حسینان با 14 درجه سانتیگراد گرم ترین نقاط استان سمنان بود.
حسنی غربا اظهار داشت: در این مدت، کمینه دمای هوای شهر سمنان 2 درجه سانیگراد زیر صفر و بیشینه دما هشت درجه سانتیگراد بود.
مدیرکل هواشناسی سمنان یادآور شد: در 48 ساعت گذشته، بیشترین سرعت وزش باد در استان مربوط به دامغان با 48 کیلومتر بر ساعت بود.
به گزارش ایرنا، سامانه هواگوی 134 آماده ارائه اطلاعات هواشناسی و پیش بینی‌های جوی سمنان در تمام اوقات شبانه روز است، اداره کل هواشناسی استان دارای 9 ایستگاه سینوپتیک، 15 ایستگاه اقلیم شناسی و 50 ایستگاه باران‌سنجی در نقاط مختلف است.
9891/6103
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.