اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سعید زرندی روز چهارشنبه در همایش جهادگران خودکفایی و تامین مواد غذایی در دانشگاه صنعتی شاهرود، ارزش محصولات وارد شده به کشور در 9 ماه سال 97 را 32 میلیارد دلار اعلام کرد و افزود: این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته، 38 میلیارد دلار محصول به کشور وارد شده بود.
وی قیمت بالای ارز را مانعی برای واردات دانست و تصریح کرد: باید از فرصت به وجود آمده برای افزایش صادرات تولیدات کشور بهره برد اما با روش های سنتی نمی توان صادرات پایدار ایجاد کرد.
وی به مصرف زیاد آب در بخش کشاورزی هم اشاره کرد و اظهار داشت: به منظور افزایش بهره وری بخش کشاورزی باید برای ماشینی کردن کارها برنامه ریزی شود و شرکت های فناور و نوآور را در این زمینه وارد کرد.
معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: اکنون در دنیا در بخش کشاورزی از ابزارهای فناوری اطلاعات، حسگرهای هوشمند، اینترنت اشیا و دیگر روش های نوین استفاده می شود که در افزایش بهره وری تولید و کاهش مصرف آب تأثیرگذار است.
وی با اشاره به ظرفیت های استان سمنان، تصریح کرد: در این استان 581 پروانه بهره برداری از معادن صادر شده که این موضوع بیانگر اهمیت بخش معدن در این استان در کنار صنعت است.
معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه کشاورزی سومین حوزه مهم اقتصادی در استان سمنان است، ابراز داشت: پسته و انگور از جمله محصولات مهم و راهبردی است که باید زمینه صادرات آن ها فراهم شود.
ارزش صادرات کالاها از استان سمنان در 10 ماه 97 به میزان 138 میلیون دلار رسید و پیش بینی می شود تا پایان امسال ارزش کالای صادراتی این استان به 160 میلیون دلار برسد.
1023/6103
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.