اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سرهنگ حشمت الله ملکی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از راه آهن شمالشرق (1) در جمع خبرنگاران، از افزایش 69 درصدی کشف سرقت در سال جاری خبر داد و افزود: در برخی از خطوط ریلی کشور میزان سرقت بیشتر از دیگر نقاط است اما با انجام کارهای پیشگیرانه این روند در حال کاهش است.
وی با تأکید بر اینکه امنیت در خطوط ریلی محدوده راه آهن شمالشرق (1) به طور کامل برقرار است، تصریح کرد: فرهنگ سازی پلیس راه آهن شمالشرق در مسیر خطوط ریلی، در مدرسه ها و محله ها سبب شده تا این مسیر کمترین آمار مزاحمت و سنگ پرانی به قطارها، کمترین سرقت و بیشترین میزان کشیفات را داشته باشد.
فرمانده پلیس راه آهن کشور با بیان اینکه راه آهن شمالشرق (1) کریدور اصلی اتصال شرق به مرکز و غرب کشور است، اظهار داشت: وجود یکهزار و 68 کیلومتر خطوط ریلی، حرکت روزانه 90 رام قطار و جابه جایی ماهانه یک و نیم میلیون مسافر در محدوده این اداره کل بر اهمیت برقراری امنیت آن افزوده است.
ملکی ادامه داد: انجام کارهای زیربنایی و تجهیز زیرساخت های راه آهن شمالشرق (1) از نخستین سوزن درتهران تا خروجی محدوده در خراسان شرایط بهتری را در طول 40 سال گذشته برای برقراری امنیت این منطقه فراهم کرده و میتوان با سرمایه گذاری بیشتر به این مهم توجه بیشتری نیز داشت.
فرمانده پلیس راه آهن کشور همچنین با بیان اینکه سرقت آهن آلات در مجموعه راه آهن شمالشرق کاهش یافته یادآور شد: این امر مرهون فرهنگ سازی پلیس این منطقه و برگزاری نمایشگاه و دعوت از فعالان در عرصه خرید و فروش ضایعات آهنی و آموزش به آنان برای آشنایی بیشتر با تجهیزات ریلی است.
وی همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا درباره ضرورت راه اندازی گشت ریلی، خاطرنشان کرد: وظیفه پلیس راه آهن برقراری امنیت در تمام بناها، امکانات، خطوط، تأسیسات، کارخانه ها، داخل قطارها و ایستگاه های راه آهن است.
فرمانده پلیس راه آن کشور بر لزوم استفاده از روش های مرسوم در دنیا برای برقراری امنیت راه آهن، تصریح کرد: یکی از برنامه های پلیس راه آهن کشور این است که در استان هایی که امکان تردد با دیگر وسایل نقلیه مانند خودرو و موتور سیکلت و یا پیاده نیست، آن ها را به گشت درزین مجهز کنیم.
ملکی افزود: اگر شرایط فراهم شود در سال 98 برای استان های کویری پهناور که کنترل آن ها نیاز به وسایل بروز دارد از پهپاد نیز استفاده می شود.
وی در پاسخ به دیگر پرسش ایرنا، درباره مهمترین چالش پیش روی پلیس راه آهن کشور ابراز داشت: با توجه به توسعه خطوط ریلی در استان هایی چون کرمانشاه، همدان، آذربایجان غربی و گیلان به فراخور این توسعه باید برنامه ریزی برای تأمین امنیت آن ها هم وجود داشته باشد اما چالشی که در انجام مأموریت های پلیس راه آهن خللی ایجاد کند، وجود ندارد.
راه آهن شمالشرق (1) بعد از استان هرمزگان طولانی ترین خطوط ریلی کشور را با وسعت541 کیلومتر دارد.
یک هزار و 82 کیلومتر خطوط ریلی به صورت دو خطه در حوزه استحفاظی این اداره کل وجود دارد .
7359/6167
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.