اخبار مرتبط

ابوالفضل نظری روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: بارش برف، کولاک و یخبندان شدید از ساعات اولیه صبح روز گذشته در محورهای شمالی دامغان آغاز شد که از ساعت 9 صبح امروز موجب بسته شدن محور چشمه علی به کیاسر در حوزه مازندران شد.
سرپرست اداره راه و ترابری دامغان اضافه کرد: محور دیباج- گلوگاه نیز از صبح روز گذشته به دلیل بارش شدید برف مسدود است.
وی یادآورشد: بارش برف شدید در محورهای شمالی شهرستان دامغان علاوه بر مسدود کردن 2 محور شمالی، روند تردد دیگر محورها را با کندی مواجه کرده است.
نظری تصریح کرد: بارش برف و کولاک شدید در گردنه آهوان محور دامغان- سمنان گزارش می شود اما تردد در این محور بدون مشکل برقرار است.
وی افزود: هم اکنون، گشت های راهداری در محورهای مذکور مستقر شده و بدون وقفه آماده خدمت رسانی هستند، نمک پاشی، استفاده از خودروهای برف روب برای کنارزنی برف جاده های اصلی و خدمت رسانی به مسافران در راه مانده در گردنه های خطرناک محورهای دامغان از اقدام‌های اداره راه و ترابری است.
سرپرست اداره راه و ترابری شهرستان دامغان گفت: چنانچه مسافران قصد سفر یا عبور از مناطق سردسیر و برف گیر را دارند، زنجیرچرخ ، لباس گرم و تغذیه کافی، به همراه داشته باشند و با سوخت کامل خودرو در این مناطق عبور کنند.
به گزارش ایرنا، بر اساس تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی، دمای هوا روزهای دوشنبه و سه شنبه بین سه تا 6 درجه کاهش نسبی خواهد یافت.
شهرستان دامغان دارای 965 کیلومتر راه اصلی و فرعی و روستایی می باشد که 88 درصد آن آسفالت و مابقی خاکی است.
این شهرستان در فاصله 115 کیلومتری شرق مرکز استان و بیش از 94 هزار نفر جمعیت دارد.
9856/6103
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.