اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، عباس آل بویه روز یکشنبه در نشست روسای شورای اسلامی شهرهای استان سمنان در سالن غدیر استانداری، بیان کرد: روسای شوراهای اسلامی باید از حضور مسئولان کشوری در استان اطلاع داشته باشند و همواره نسبت به مطالبه گری از آنان در حوزه مسائل شهری اقدام‌ کنند.
وی، بر تقویت جایگاه شوراهای اسلامی شهرها تاکید و اضافه کرد: همه باید با تلاش مضاعف به حفظ، تقویت و ارتقاء جایگاه این شوراها کمک کنیم.
آل بویه با اشاره به مناسب بودن بودجه و اعتبارات در حوزه مناسب سازی، افزود: با توجه به دستورالعمل های موجود و همچنین در اختیار داشتن اعتبارات لازم باید این امر مورد توجه و به صورت جدی در دستورکار قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه توسعه استان سمنان به دلیل اختلافات سیاسی در حاشیه قرا گرفته است، گفت: همواره افرادی از ایجاد اختلاف در مجموعه و گروه های سیاسی استان، با اهداف خاص سوء استفاده کرده اند.
آل بویه اظهار داشت: تشکیل گروه ‌موثرین استانی با هدف توسعه استان سمنان و پیشرفت همه‌ جانبه، در سایه همدلی و وحدت در استان، بسیار راهگشا است.
وی به راه اندازی دفتر کشورهای آسیایی حاضر در حاشیه جاده ابریشم در سمنان اشاره و بیان کرد: این امر فرصتی مناسبت برای ایجاد تعامل با کشورهای منطقه است.
رئیس شورای اسلامی استان سمنان اضافه کرد: تبادل علم، دانش و تجربه های مختلف در حوزه خدمات شهری، برگزاری نمایشگاه ها، عرضه و صادرات دستاوردها و تولیدات محلی، توسعه صنعت گردشگری با کشورهای جاده ابریشم فرصتی بسیار‌ مطلوب است.
به گزارش ایرنا، جلسات نشست روسای شوراهای اسلامی شهرهای استان سمنان با تشکیل کمیته های تخصصی، به صورت دوره ای در شهرستان های استان برگزار می شود، در این نشست مصوب شد دستگاه های اجرایی، نهادها و مجموعه های مختلف استان باید در خصوص ماموریت های محول شده‌ به شوراهای اسلامی شهرهای استان، پاسخگو باشند.
همچنین اعضای شوراهای اسلامی شهرها می توانند از ظرفیت مردم، برای حفظ، تقویت و تدوین جایگاه شوراهای اسلامی شهرها استفاده کنند.
7342م/6103
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.