اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، مجید فیض روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اعتبارات تخصیص یافته از ‌محل سفر ریاست جمهوری به استان سمنان در سال 97، افزود: در این سفر 20‌ میلیارد ریال اعتبار برای تامین آب آشامیدنی سرخه اختصاص یافت و مرحله انتخاب پیمانکار برای حفر جاه جدید با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال و همچنین تکمیل مخزن پنج هزار متر مکعبی در حال انجام است.
وی افزود: در سفر قبلی ریاست جمهوری به استان سمنان، مبلغ 70 میلیارد ریال برای تامین آب آشامیدنی شهرستان سرخه تخصیص یافت و خرید 23 کیلومتر لوله انتقال آب و همچنین ساخت یک باب مخزن ذخیره آب به ظرفیت پنج هزار متر مکعب با استفاده از این اعتبار آغاز شده و امید است تا قبل از تابستان سال 98 تکمیل شود.
وی گفت: تلاش می شود عملیات حفاری چاه جدید آب آشامیدنی سرخه تا پایان سال جاری اجرایی شود و با تجهیز چاه، در تابستان سال 98 به بهره برداری برسد.
فیض، به ظرفیت شهرستان سرخه برای توسعه همه جانبه در حوزه صنعت و کشاورزی اشاره کرد و افزود: تامین آب یکی از مولفه های اصلی توسعه و پیشرفت است که امیدواریم با توجه به تاکید رئیس جمهوری مبنی بر تامین آب آشامیدنی سرخه، در آینده شاهد پیشرفت و توسعه همه جانبه این منطقه از استان سمنان باشیم.
مدیر آب و فاضلاب شهری سرخه با اشاره به برخی برنامه های این ‌شرکت برای بهبود کیفیت آب و خطوط انتقال شبکه آبرسانی، گفت: شست و شوی مخازن آب آشامیدنی، آبرسانی به منطقه کارگاهی و صنف های روستای مومن آباد، اجرای سیاست های پدافند غیرعامل و کنترل بهداشت آب با نصب سامانه های مدرن، تجهیز چاه های آب آشامدینی به کنتور هوشمند، اصلاح شبکه به منظور ارتقاء کیفی و کمی آب و کاهش قطعی آن، بهره گیری از پساب، خرید تجهیزات و راه اندازی میز خدمت از دیگر برنامه های انجام شده و در حال اجراست.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی ریاست جمهوری اسلامی ایران در آذر 97 در سفر به استان سمنان و دیدار با مردم زادگاه خود، از تامین آب آشامیدنی پایدار شهرستان سرخه تا پایان تابستان 1399 خبر داد.
9891م/6103
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.