اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، شهید اعظمی نژاد فرزند حبیب الله در نوزدهم اردیبهشت 1342 در سمنان در خانواده ای دیندار و مومن متولد شد.
شهید اعظمی نژاد، از سال دوم هنرستان در اوج حرکت های انقلابی و اعتصابات مدارس، در تظاهرات حضور پررنگ داشت و در پخش اعلامیه ها کمک می کرد.
به گفته همرزمانش، شهید اعظمی نژاد به داشتن روحیه ای انقلابی، مستعد و خستگی ناپذیر شهره بود و به دلیل فعالیت های مبارزاتی اش تحت تعقیب ساواک بود.
وی، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در صحنه های مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی، در حزب جمهوری اسلامی، حوزه علمیه، سازمان تبلیغات اسلامی و پایگاه آیت الله خامنه ای مشغول به فعالیت بود.
شهید اعظمی نژاد، پس از دریافت مدرک دیپلم، چند ماه در دانشگاه افسری مشغول به تحصیل شد و با قبولی در آزمون دانشگاه تربیت معلم از دانشگاه افسری انصراف داد و در رشته حرفه و فن مرکز تربیت معلم شهید مفتح شهر ری به ادامه تحصیل پرداخت و در سال 63 دانش آموخته شد.
وی، پس از مدتی در رشته معارف اسلامی در مقطع کارشناسی در دانشگاه آزاد اسلامی سمنان مشغول به تحصیل شد و با شروع جنگ تحصیل را رها کرد و به عنوان آر پی جی زن برای شرکت در عملیات آزادسازی محور سردشت- بانه به جبهه غرب کشور اعزام شد.
این شهید بزرگوار، در عملیات والفجر چهار در واحد آتش بار ضدهوایی، عملیات خیبر در 2 مرحله، واحدهای اطلاعات و عملیات لشکر و گردان در جبهه های نبرد حق علیه باطل ارایه خدمت می کرد.
شهید اعظمی نژاد در بخشی از وصیت نامه خود گفته است: ای برادران عزیز هوشیار باشید و به غیر از اسلام و قرآن به چیزی فکر نکنید و در پشتیبانی از این انقلاب که به دنبال احیای احکام قرآن است کوشا باشید.
وی، سرانجام در بیست و یکم بهمن 1364 در عملیات والفجر هشت، در اروند جزیره ام الرصاص، بر اثر اصابت ترکش به دست و سر به فیض شهادت نائل گشت، پیکر این شهید جلیل القدر در گلزار شهدای امامزاده یحیی(ع) در شهرستان سمنان به خاک سپرده شد.
استان سمنان سه هزار شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است.
7342/6103
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.