اخبار مرتبط

محمد دستورانی عصر دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، با بیان اینکه امکانات و تجهیزات کارگاهی هنرستان های استان سمنان روزآمد نیست، گفت: سال جاری بالغ بر 20 میلیارد ریال برای تجهیزات این هنرستان ها هزینه شد و با برنامه ریزی دولت، این میزان برای سال 98 با 25 درصد افزایش پیش بینی شده است.
وی با بیان اینکه اعتبارهای موجود برای تجهیز کامل امکانات کارگاهی هنرستان های استان سمنان کفایت نمی کند، گفت: ایجاد شرایط مطلوب و مناسب برای هنرجویان از اولویت های آموزش و پرورش است.
وی خاطر نشان کرد: وجود امکانات و تجهیزات مناسب کارگاهی و آزمایشگاهی در هنرستان ها، دبیرستان ها، پژوهش سراها و مراکز آموزشی استان سمنان، در تبدیل ایده و طرح های خلاقانه دانش آموزان به اختراع های مفید تاثیرگذار باشد.
مدیرکل آموزش و پرورش سمنان ابراز داشت: طی تفاهم نامه هایی با سازمان آموزش فنی و حرفه ای، جهاد کشاورزی و فرهنگ و ارشاد اسلامی، برخی رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش برون سپاری شد و زمینه استفاده هنرجویان از کارگاه های مجهز فراهم شده است.
وی گفت: رشته های تحصیلی بدون ایجاد مهارت و تخصص های فنی، منجر به فرصت شغلی و کارآفرینی نمی شود و باید با بررسی، واکاوی و نیازسنجی منطقه ای، این گونه رشته ها از نظام آموزشی حذف شود.
دستورانی با بیان اینکه مهارت آموزی از اولویت های آموزش و پرورش استان سمنان است، افزود: آمایش سرزمینی همراه با در نظر گفتن شرایط منطقه ای، نیروی انسانی موجود، مواد اولیه مورد نیاز و شرایط لازم برای کارآفرینی، از مولفه های اصلی در راه اندازی رشته های مهارتی تخصصی در نقاط مختلف استان است.
وی، به راه اندازی دفتر همکاری شهرک های صنعتی با شاخه کاردانش به عنوان ششمین استان در کشور اشاره کرد و گفت: در این طرح دانش آموزان رشته های کاردانش و فنی و حرفه ای بخشی از آموزش های لازم مهارتی خود را در کارخانه های صنعتی بزرگ استان سپری می کنند.
مدیر کل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: 6 هزار دانش آموز متوسطه های دوم و رشته های نظری در قالب طرح «ایران مهارت» با همکاری مراکز آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد و چهار هزار دانش آموز نیز در قالب طرح «هر دانش آموز، یک مهارت» با مشارکت سازمان فنی وحرفه ای، جهاد کشاورزی و فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش می بینند.
به گزارش ایرنا، در استان سمنان چهار هزار و 700 هنر جو در 24 هنرستان فنی و حرفه ای و پنج هزار و 400 مهارت آموز در 64 دبیرستان کار و دانش مشغول به تحصیل هستند.
9891م/6103
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.