اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، علیرضا آشناگر عصر یکشنبه در سی و پنجمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری، افزود: تحقق 80 درصدی پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی و 97 درصدی پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری استان سمنان از ابتدای سال 97 تاکنون، عملکرد مطلوبی است.
وی بیان کرد: برنامه ریزی و اتخاذ تدابیر مناسب سبب تحقق صد درصدی در پرداخت تسهیلات در بخش خانگی و روستایی و عشایری به منظور اشتغالزایی و رونق اقتصادی در استان سمنان می شود.
آشناگر با اشاره به برخی از نقطه ضعف ها در پرداخت تسهیلات به سرمایه گذاران بخش های مختلف، تصریح کرد: حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ارائه طرح و پرداخت تسهیلات به سرمایه گذاران ضعیف تر از سایر بخش های عمل کرده که نیازمند توجه جدی تر است.
وی ابراز داشت: حوزه گردشگری ظرفیت بالایی در ایجاد اشتغال دارد و از این قابلیت در استان سمنان باید بهره برد.
استاندار سمنان با بیان اینکه عشایر قشر زحمتکشی هستند، ادامه داد: عشایر استان سمنان نقش بسزایی در رونق اقتصادی این استان می توانند ایفا کنند اما سهم آن ها در دریافت تسهیلات اشتغالزایی ناچیز است.
وی اظهارداشت: بانک ها باید به طور خاص در روند پرداخت تسهیلات به قشر عشایری توجه داشته و تسهیل گر این موضوع باشند.
استاندار سمنان با تذکر به برخی از بانک ها در دریافت اعتبارات ابلاغی، یادآور شد: بانک ها باید به تکالیف مقرر شده در زمینه پرداخت تسهیلات بانکی عمل کنند و پیگیر اعتبارات ابلاغی به منظور جذب آن باشند.
به گزارش ایرنا، سی و پنجمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان سمنان با محوریت اشتغال ایجاد شده در سامانه رصد با حضور حشمت الله عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه‌ منابع استانداری سمنان، فرمانداران و جمعی از مسوولان استانی برگزار و گزارش بانک ها در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغال خانگی و روستایی و عشایری و عملکرد اشتغال ثبت شده دستگاه های اجرایی استان در سامانه رصد ارائه شد.
9891/6103
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.