اخبار مرتبط

محمد حاج رسولی ها روز دوشنبه به خبرنگاران در شهرستان گرمسار استان سمنان افزود: بارندگی های امسال در مجموع شرایط مساعدی دارد و آمار هواشناسی از افزایش بارش ها تا پایان اسفند امسال حکایت دارد.
وی بیان کرد: شرایط کنونی، متوسط بارش باران سال 97 نسبت به متوسط درازمدت کشور 36 درصد افزایش داشته است، میزان بارش ها در نقاط مختلف کشور متفاوت بود در برخی استان ها افزایش و برخی کاهش بارندگی ثبت شده است.
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب کشور با اشاره به اینکه در پنج استان کشور میزان بارش ها کاهش یافته است، اضافه کرد: بیشترین کاهش بارندگی کشور امسال در استان سیستان و بلوچستان با کاهش 70 تا80 درصدی نسبت به میانگین بلندمدت ثبت شد.
حاج رسولی ها با اشاره به تعریف طرح های سدسازی برای ذخیره آب در کشور، گفت: در برنامه ششم توسعه اولویت بر تکمیل سدهایی است که تامین آب آشامیدنی را برعهده دارند.
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب کشور خاطرنشان کرد: در کشور 101 سد در حال ساخت است که از این تعداد 44 سد مربوط به آب آشامیدنی است.
بر اساس اعلام مرکز ملی پایش و هشدار خشکسالی سازمان هواشناسی کشور، استان ایلام با 140.6 درصد و خوزستان با 111 درصد بیشترین افزایش بارش ها را از ابتدای مهر تاکنون در مقایسه با بلند مدت دارند و استان های سیستان و بلوچستان و یزد بیشترین کاهش بارندگی را در همین مدت نسبت به بلندمدت ثبت کرده اند.
بارندگی سال زراعی جاری، از ابتدای مهر تاکنون، در استان سمنان نسبت به بلند مدت 49.3 افزایش یافته است.
7339/6103
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.