اخبار مرتبط

مهدی نوروزی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در صورت اثبات تخلف در تصادف های ساختگی، قضات با ضمانت قانونی سوءاستفاده از بیت المال متهم را تحت پیگیرد قرار می دهند.
وی خاطر نشان کرد: نبود ضمانت قانونی الزام آور در برخورد قطعی با متخلفان، یکی از چالش های اساسی است که قانونگذاران در برخورد با این افراد سودجو می باید قوانینی در این بخش تدوین و تصویب کنند.
مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان ادامه داد: متخلفان در برخی موارد در انجام تصادف های ساختگی به صورت گروهی و در بعضی موارد به صورت انفرادی، برنامه ریزی می کنند که این اداره کل با اجرای طرح های کارشناسی در شناسایی افراد بزهکار در تلاش است.
نوروزی اضافه کرد: هم چنین در اجرای این طرح خارج از عرف، در بعضی موارد متخلف به صورت فردی و برخورد ساختگی با دیگر خودروهای سواری و باری اقدام به تصادف می کند که در صورت مصدومیت، پزشکی قانونی برای اجرای مراحل قانونی برنامه های کارشناسی را در دستور کار قرار می دهد.
مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان گفت: مشکلات اقتصادی و معیشتی یکی از علت های اساسی در اجرای تصادف های ساختگی است و این رفتارهای هنجارشکنانه در سمنان به نسبت دیگر نقاط کشور محسوس نیست.
به گزارش ایرنا، در نیمه نخست سال جاری 10 هزار و 267 نفر در پزشکی قانونی سمنان معاینه بالینی شدند که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 9 هزار و 803 نفر بوده است.
همچنین در این مدت 2 هزار و 957 نفر در تصادف های درون و برون شهری استان سمنان مصدوم شدند که این رقم در مدت مشابه سال گذشته سه هزار و 54 نفر بوده است.
7339/7408
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.