اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سید جواد رضوی روز شنبه به خبرنگاران اظهارداشت: مشارکت 224 میلیارد ریالی، پیش بینی کمیته امداد استان سمنان در سال جاری بوده است.
وی بیان کرد: مشارکت مردم استان سمنان در هشت‌ ماه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 72 درصدی داشته است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان با بیان این که مردم این استان در مدت مذکور 54 میلیارد و 200 میلیون ریال در طرح محسنین و ایتام کمک کردند، بیان کرد: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با رشد 87 درصدی همراه شد.
وی با اشاره به تحقق 96 درصدی تعهد کمیته امداد در جمع ‌آوری صدقه، ادامه داد: مردم استان سمنان در مدت هشت‌ ماه ابتدایی امسال 38 میلیارد و 680 میلیون ریال صدقه پرداخت کردند.
رضوی با بیان این که 156 درصد تعهد کمیته امداد در کمک‌ های مبتنی بر نیاز محقق شد، افزود: در مدت ذکر شده 141 میلیارد و 520 میلیون ریال کمک‌ های مبتنی بر نیاز در استان سمنان جمع‌ آوری شد.
وی از تحقق 161 درصدی مشارکت مردمی استان سمنان در پرداخت زکات خبر داد و خاطر نشان کرد: مشارکت مردمی این استان در پرداخت زکات مستحبی و واجب با رشد 87 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 98 میلیارد و 700 میلیون ریال رسید.
مدیرکل کمیته امداد استان سمنان یادآور شد: افزایش مشارکت مردم استان سمنان در کمک به نیازمندان منجر به کاهش آلام این افراد و رفع چهره فقر از جامعه می‌شود.
به گزارش ایرنا، مشارکت‌ های مردم در زمینه های کمک به معیشت، درمان، کمک‌ هزینه ‌های تحصیلی، کلاس‌ های آموزشی، مشاوره، تسهیلات اشتغال‌زایی، کمک‌ هزینه جهیزیه، معافیت و خدمات سربازی به فرزندان مددجو تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان هزینه می‌شود.
21 هزار و 210 نفر معادل سه درصد از جمعیت 702 هزار نفری استان سمنان زیر پوشش کمیته امداد هستند.
9891/7408
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.