اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، آیت ‌الله علیرضا اعرافی روز شنبه در آیین تودیع و معارفه مدیر حوزه های علمیه برادران استان سمنان در سالن اجتماعات شورای سیاستگذاری ائمه جمعه این استان افزود: در 2 سال گذشته ورودی حوزه ها کاهش یافته و کیفیت محوری در آموزش مدنظر برنامه ریزی ها قرار گرفته است.
وی ادامه داد: حوزه علمیه نماد علم و دانش آوری است و در دنیای تکنولوژی و فناوری باید مرزهای دانش و علوم طلبه ها به منظور اثر بخشی بر ذهن مخاطب تقویت شود و تحقق این راهبرد در اولویت برنامه ریزی های حوزه های علمیه کشور قرار دارد.
به گفته اعرافی، جهان امروز تشنه معارف دینی و حقایق الهی و اسلامی است و حوزه علمیه باید در تراز پاسخگویی قرار بگیرد و تمدنی و بین المللی باشد.
وی تاکید کرد در عصری که دانش افراد افزایش یافته، حوزه علمیه باید پاسخگوی پرسش های افراد باشد.
وی اظهار داشت: برای آموزش هدفمند به طلبه ها نظام جامع رشته های حوزوی تدوین شده که در این سند راهبردی پنج ساله، 200 رشته جدید و بازنگری شده متناسب با نیاز روز جامعه اسلامی و ایرانی در دروس حوزوی، متون درسی نظام آموزشی حوزه ها و مدرسه های علمیه تعریف شد.
اعرافی تصریح کرد: اخلاق مهمترین رکن در پرورش یک انسان وارسته است و حوزه های علمیه نیازمند طلبه هایی است که با غلبه بر هوای نفسانی و اخلاق نیکو، دل های مخاطبان را متحول کرده و بعد معنوی افراد را افزایش دهد.
مدیر حوزه های علمیه کشور با بیان این که فرهنگ حوزه، فرهنگ معامله نیست گفت: در حوزه پیش از هر چیز باید پایه های اخلاقی و اعتقادی تقویت شود.
وی ابراز داشت: درکنار محرومان و مستمندان، سیاسی و انقلابی، فرامرزی و بین المللی بودن از ویژگی های حوزه های علمیه در طول تاریخ است.
وی یادآور شد: کارکرد حوزه های علمیه فراتر از کار جناحی است و داشتن راهبرد اندیشه و عمق فکر سیاسی جزء اجتناب ناپذیر حوزه های علمیه است چرا که اگر این گونه نباشد حوزه بازیچه دشمنان قرار می گیرد.
مدیر حوزه های علمیه کشور گفت: پیشرفت کمی و کیفی حوزه های علمیه منحصر به افزایش امکانات تحصیلی نیست بلکه رکن اصلی آن به روحیه جهادی و علمی طلبه ها وابسته است.
به گزارش ایرنا، در این آیین از زحمات هفت ساله حجت‌ الاسلام والمسلمین سید علی مهدی‌ نژاد مدیر سابق تقدیر و حجت‌ الاسلام والمسلمین محمدحسن رستمیان به عنوان مدیر جدید حوزه‌های علمیه برادران استان سمنان معرفی ‌شد.
7342/7408
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.