اخبار مرتبط

حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر فضیلت عصر شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: تاکنون ٣٠ اثر به بخش پوستر جشنواره قرآن و عترت ارسال شده است.
وی ادامه داد: در صورت استقبال متقاضیان و هنرمندان برای حضور در بخش پوستر جشنواره قرآن و عترت که در دی ماه امسال برگزار می شود، امکان تمدید مهلت ارسال آثار وجود دارد.
وی هدف از برگزاری این رویداد فرهنگی و هنری را ایجاد یک جریان هنری با محتوای مسائل قرآنی، دینی و معنایی عنوان کرد و گفت: برگزاری این جشنواره به منظور گسترش همه جانبه محتوای قرآنی در جامعه است.
فضیلت اضافه کرد: در این راستا باید توجه ویژه هنرمندان را به این نکته جلب کرد که محتوای قرآن کریم این ظرفیت را دارد که در قالب هایی غیر از قالب های معمول بتواند خود را نشر و گسترش دهد.
وی تاکید کرد: این امر به همت هنرمندان بخصوص هنرمندان گرافیست، تصویرسازان و فعالان رشته پوستر میسر می شود تا قرآن به فراخور نیاز انسان امروز در قالب های مختلف شنیده، دیده و خوانده شود. وی از دیگر اهداف برگزاری جشنواره قرآن و عترت را استفاده از ظرفیت های هنرمندان حرفه ای در پرداختن به مفاهیم قرآنی، نشر و گسترش مفاهیم و آموزه های قرآن کریم با بهره گیری از قالب های تولید اثر هنری در رشته پوستر و انتخاب بهترین پوستر جهت بهره برداری در تبلیغات هفته های قرآن و عترت بیان کرد.
مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان ادامه داد: داستان ‌های قرآنی و عترتی (اقتباس از آیات قرآن)، زندگی و سیره پیامبر(ص)، زندگی و سیره پیامبران الهی از دیدگاه قرآن، زندگی و سیره معصومین(ع)، زندگی و سیره دیگر شخصیت‌ های قرآنی، تمثیل ‌های قرآنی و عترتی و سوره ‌ها و آیات قرآن کریم از موضوع های جشنواره قرآن و عترت است.
وی اهداف کمی این جشنواره را سوق دادن هنرمندان به سمت و سوی خلق آثار ارزشی و دینی، ایجاد بانک اطلاعاتی از هنرمندان قرآنی در رشته گرافیک و حمایت از هنرمندان گرافیست در جهت تولید آثار هنری مرتبط با آیات قرآن کریم عنوان کرد.
فضیلت با بیان اینکه 10 آذر ماه نمایشگاهی از آثار راه یافته به جشنواره برپا خواهد شد، گفت: برای تمامی هنرمندانی که آثارشان به این رویداد فرهنگی وهنری راه‌ یابد٬ گواهی شرکت به صورت دیجیتال ارسال خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه زمان داوری آثار 30 آبان ماه است، بیان کرد: اعلام آثار راه یافته به نمایشگاه در 3 آذرماه انجام خواهد شد و زمان اختتامیه جشنواره قرآن وعترت همزمان با افتتاح نمایشگاه در 10 آذر ماه است.
دبیر خانه جشنواره قرآن و عترت در شهرستان مهدیشهر، ابتدای خیابان شهید بهشتی، روبروی مسجد جامع، موسسه فرهنگی هنری باران شهمیرزاد است.
علاقه مندان جهت شرکت در این جشنواره می توانند به آدر www.baran-aci.ir مراجعه کنند.
7342/7408
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.