اخبار مرتبط

حجت الاسلام والمسلمین عبدالله واحدی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در قالب طرحی که از سال 91 آغاز شد تا پایان سال گذشته، این استان تعهد به پرورش هشت هزار حافظ قرآن داشت اما اکنون تعداد حافظان قرآن چشمگیر و بیش از تعهد استانی است.
وی ادامه داد: با توجه به استقبال خوب شرکت کنندگان در حفظ قرآن در سال های گذشته، امسال پیش بینی می شود چهار هزار و 500 نفر در طرح حفظ قرآن شرکت کنند.
وی اظهار داشت: شرکت کنندگان در طرح حفظ قرآن برخی یک جزء و برخی دیگر تعداد جزء های بیشتری از قرآن کریم را حفظ کرده اند.
واحدی تصریح کرد: استان سمنان از استان های پیشرو در کشور در زمینه قرآن است و امسال برای اولین بار 2 داور از استان سمنان به عنوان داور کشوری در مسابقات قرآنی انتخاب شدند که این برگ زرینی بر افتخارات این استان است.
وی اضافه کرد: در این استان به منظور تسهیل فرآیند حفظ قرآن کریم برای افرادی که علاقه مند به حفظ هستند مرکز مجازی حفظ قرآن راه اندازی شده است و شرکت کنندگان با ثبت نام در این سامانه می توانند در آزمون شرکت کرده و گواهینامه مربوط به حفظ قرآن کریم را دریافت کنند.
وی خاطر نشان کرد: استان سمنان رتبه اول در کشور را به لحاظ تعداد موقوفه های قرآنی به خود اختصاص داده است و اکنون 21 موقوفه در این استان مربوط به حوزه قرآنی است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه سمنان گفت: شهرستان گرمسار با 11 موقوفه قرآنی در بین شهرستان های کشور رتبه اول در زمینه موقوفه های قرآنی را به خود اختصاص داده است.
به گزارش ایرنا، پانزدهم تا بیست و پنجم آبان ماه به عنوان گرامیداشت دهه وقف نامگذاری شده است.
7342/7408
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.