اخبار مرتبط

حجت عرب روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مردم شهرستان سمنان در پنج ماهه نخست سال 97 هشت میلیارد و چهل میلیون ریال زکات پرداخت کردند.
وی تصریح کرد: از این میزان، پنج میلیارد و 120 میلیون ریال زکات مستحبی، بیش از یک میلیارد و 760 میلیون ریال زکات فطریه عام و یک میلیارد و 80 میلیون ریال سهم سادات و کفاره غیرعمد بود.
رئیس کمیته امداد شهرستان سمنان با اشاره به این که با مشارکت مردم در سنت حسنه زکات بسیاری از مشکلات اقتصادی نیازمندان برطرف می‌شود، افزود: یکی از مصارف زکات کمک به فقرا در سرفصل ‌های کمک‌ هزینه جهیزیه، مسکن، درمان و آموزش است.
وی ادامه داد: 95 درصد از میزان مشارکت مردم سمنان در ادای زکات، در کمک به فقرا هزینه شده است که شامل 30 درصد در بخش اشتغال مددجویان، 20 درصد هزینه درمان و 15 درصد در بخش مسکن نیازمندان است.
به گفته عرب، از محل درآمد زکات، کمیته امداد شهرستان سمنان 15 درصد به خانواده های زندانیان، 9 درصد به معیشت فقرا و 6 درصد در تامین هزینه های تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد هزینه شد.
رییس کمیته امداد شهرستان سمنان، به اهمیت پرداخت زکات در جامعه اشاره و خاطرنشان کرد: زکات یک واجب الهی و وظیفه همگانی است و متولیان امر باید در خصوص احیای بیش از پیش این فریضه فرهنگسازی کنند.
به گزارش ایرنا، شهرستان سمنان با 200 هزار نفر جمعیت، 2 هزار و 537 مددجو در قالب یکهزار و 329 خانوار دارد که تحت پوشش کمیته امداد این شهرستان هستند.
22 هزار و 756 نفر معادل سه درصد جمعیت 702 هزار نفری استان سمنان زیر پوشش کمیته امداد هستند و از خدمات این نهاد بهره مند می شوند، از این تعداد هشت هزار و 600 خانوار در قالب 13 هزار و 640 نفر ماهانه از این نهاد مستمری دریافت می کنند.
9891/6103
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.