اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، آیت الله سید محمد شاهچراغی روز شنبه در دیدار با مسوولان دانشگاه سمنان افزود: استادان در کنار فعالیت های علمی باید اخلاق را مدنظر داشته و همان گونه که دانشگاه عالم ساز و دانش ساز است باید انسان ساز نیز باشد و اشخاصی را تربیت کند که بتوانند خادم مردم باشند و این بهترین مدال برای یک دانشگاه است.
وی با اشاره به توصیه های انجام شده برای کسب علم و دانش و نزدیک تر شدن به خدا و نیز خدمت به مردم به واسطه آن خواستار انتخاب استادان با اخلاق، با تقوا و متدین از سوی مسوولان دانشگاه شد و تصریح کرد: استادان و اعضای هیات علمی منتخب باید در همه زمینه ها نمونه باشند زیرا الگویی برای نسل جوان و دانشجویان هستند و بر آنان تاثیر گذارند.
نماینده ولی فقیه در استان سمنان با بیان این که دین چیزی جز محبت نیست، بر برخورد محبت آمیز با دانشجویان تاکید کرد.
وی با اشاره به ماه محرم و بهره گیری از فضائل و درس های ارزنده این دوران، افزود: دانشگاهیان هم باید مراسم عزای حسینی را در دانشگاه ها بر پا و دانشجویان را با قیام و نهضت عاشورا بیش از پیش آشنا کنند.
آیت الله شاهچراغی با بیان این که دانشگاه سمنان از دانشگاه های خوش نام و نمونه در کشور است، گفت: دانشگاه سمنان از دانشگاه های موفق است و باید این خوشنامی و موفقیت را که قطعا به راحتی بدست نیامده با تلاش و کوشش مضاعف حفظ کرد.
وی یادآور شد: افتخارهای کسب شده از سوی دانشگاه سمنان از امتیازهای استان سمنان است.
نماینده ولی فقیه در استان سمنان با اشاره به گستردگی دانشگاه سمنان و تعداد بالای دانشجویان از مسوولان و خیران استان خواست این دانشگاه را یاری کنند.
دانشگاه سمنان از نظر علمی و پژوهشی رتبه سیزدهم کشور را دارد، حدود 12 هزار دانشجو شامل پنج هزار دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی، هفت هزار دانشجو در مقطع کارشناسی و بقیه در مقطع کاردانی در دانشگاه سمنان تحصیل می‌کنند.
9891/7408
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.