اخبار مرتبط

ابوالفضل حسن بیگی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی دامغان در کارگروه تخصصی شورای عالی مناطق آزاد کشور به تصویب رسیده و کار احداث این کارخانه ها آغاز شده است.
وی یادآور شد: با تکمیل این کارخانه ها طی سه گام، تعداد 2 هزار نیروی کار در این کارخانه ها مشغول به کار می شوند.
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: منطقه ویژه اقتصادی دامغان در زمینی به مساحت یک هزار هکتار ایجاد شده و یک هزار هکتار دیگر نیز در نظر گرفته شده است که پس از اتمام ساخت مرحله اول، در مرحله بعد یک هزار هکتار دیگر وارد چرخه خواهد شد.
وی افزود: مجوز تاسیس سه کارخانه تراکتورسازی، کمباین و ادوات کشاورزی و خودرو سازی، در این منطقه با مشارکت سرمایه گذاران داخلی و خارجی اخذ شده است.
حسن بیگی اضافه کرد: با توجه به کمبود منابع آب و کویری بودن منطقه، کارخانه هایی ایجاد شده است که به منابع آبی نیازی نداشته باشند و با بحران آب مواجه نخواهند بود.
وی، از ایجاد یک نیروگاه برقی در این منطقه خبر داد و افزود: برق مورد نیاز منطقه ویژه اقتصادی 100 مگاوات است که 80 مگاوات آن از طریق سیکل ترکیبی و 20 مگاوات آن از انرژی خورشیدی خواهد بود.
وی با اشاره به مزایای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در دامغان گفت: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در دامغان ضمن ایجاد اشتغال، رونق اقتصادی شهرستان را نیز فراهم می‌ کند.
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، ایجاد بسترهای مناسب و استانداردسازی را از اولویت های کار منطقه ویژه دانست و گفت: ورود سرمایه گذاران به این منطقه زمینه‌ افزایش اشتغال و رونق تولید را فراهم می کند که باید با ایجاد بسترهای مورد نیاز، این امکان را در شهرستان ایجاد کرد.
حسن بیگی با بیان اینکه ضروری است تا در احداث ساختمان این منطقه ویژه اقتصادی استانداردهای مورد نیاز رعایت شود، افزود: مسوولان باید تلاش کنند تا با رعایت همه استانداردها منطقه ویژه اقتصادی دامغان به سرعت افتتاح شود و این مطالبه به حق مردم دامغان عملیاتی شود.
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: احداث گمرک در دامغان در مراحل ساخت است که در ماه های آینده و پس از تکمیل ساختمان، با راه اندازی گمرک این شهرستان، کار صادرات و واردات محصولات به ویژه پسته و خشکبار با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.
شهرستان 90 هزار نفری دامغان، سه شهرک صنعتی با 104 واحد دارای پروانه بهره برداری دارد که از این تعداد 75 واحد فعال است.
دامغان 30 هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد و این بخش 34 درصد اشتغال شهرستان را تامین می کند.
9856/6103/7408
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.