اخبار مرتبط

بهروز اسودی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: 54 بازرس این سازمان و اتاق ‌های اصناف شهرستان ‌ها، بر نحوه عرضه و فروش نوشت ‌افزار، کیف و کفش در استان نظارت می‌کنند.
وی بیان کرد: این طرح از 19 شهریورماه تا 10 مهرماه به منظور بازرسی، نظارت بر قیمت، تامین و توزیع و خدمات اولویت ‌دار ویژه آغاز سال تحصیلی در این استان در حال اجرا است.
وی اجرای طرح گشت های مشترک را از جمله برنامه های اولویت دار به منظور رصد بازار و نظارت بر عملکرد صنوف ذکر و تصریح کرد: این گشت ها با همکاری اتاق اصناف، اداره صنعت، معدن و تجارت ، بهداشت و نیروی انتظامی انجام می شود.
اسودی خاطر نشان کرد: هدف از اجرای طرح نظارت بر نحوه فروش نوشت‌ افزار در استان سمنان، اعمال نظارت پیشگیرانه و جلوگیری از سوء استفاده ‌های احتمالی عرضه‌کنندگان نوشت افزار و جلوگیری از عرضه انواع نوشت ‌افزار تقلبی و غیراستاندارد وارداتی و برخورد قانونی با کالاهای قاچاق در بازار با رویکرد حمایت از تولیدات داخلی و همچنین جلوگیری از هرگونه کمبود کالا، کم‌فروشی و افزایش غیرمنطقی قیمت ها و بروز تخلف های احتمالی است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان یاد آور شد: تمام واحدهای صنفی موظف به نصب قیمت کالا و نرخ ‌نامه در معرض دید عموم هستند و شهروندان می توانند هرگونه تخلف گرانفروشی، کم‌فروشی، نداشتن برچسب قیمت و ارایه نکردن فاکتور از سوی فروشندگان را با شماره 124 سامانه ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گزارش کنند.
به گزارش ایرنا، 120 هزار دانش ‌آموز و هشت هزار آموزگار و دبیر در یک هزار مدرسه استان سمنان سال تحصیلی 98 - 97 را آغاز می کنند.
دو واحد تولیدی نوشت ‌افزار در استان سمنان وجود دارد که سالانه حدود 10 هزار تن نوشت‌ افزار تولید می کنند.
9891/7408
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.