اخبار مرتبط

احمد همتی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: رفتارهای ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، در مسایل مختلف، برای خودش و دنیا تبعاتی به همراه داشته است.
وی با اشاره به خروج ترامپ از توافق برجام، تاکید کرد: این اقدام شوکی به اقتصاد وارد کرد که برای خنثی کردن آن همه باید دوباره تلاش کنیم.
نماینده سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در شرایط کنونی اقتصادی برخی جوسازی ها با هدف جدا کردن مردم و مسوولان خطرناک است.
وی اضافه کرد: جدا دانستن مردم و مسوولان در شرایط کنونی صحیح نیست، زیرا هر سه قوا پای کار هستند و تلاش شبانه روزی دارند.
همتی گفت: این جوسازی که مسوولان را یک طرف و مردم را طرف دیگر جلوه می دهند درست نیست، مسوولان و مردم در شرایط کنونی اقتصادی جدا از هم نیستند.
وی با اشاره به اینکه پس از برجام با مراودات خارجی شرایط اقتصادی کشور رو به بهبود بود ولی خروج ترامپ شوک وارد کرد، افزود: باید برای تعادل دوباره در بازار تلاش شود.
به گفته وی، راه برون رفت از شرایط کنونی داشتن امید و برنامه ریزی اقتصادی است تا دوباره به آرامش اقتصادی گذشته بازگردیم.
نماینده سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اقتصاد کشور از خروج آمریکا از برجام شوکه و متضرر شد، به همین خاطر، قدرت خرید حقوق بگیران در کشور نصف شده است.
وی با بیان اینکه مسوولان کشور درباره مسایل مختلف بی تفاوت نیستند و پای کار هستند، تاکید کرد: آمریکایی که با ما در این ماجرا طرف شده، اقتصاد و رسانه های دنیا را در اختیار دارد و با این ابزار به جنگ با جمهوری اسلامی آمده است.
همتی یادآور شد: در شرایط کنونی یک راه بیشتر نداریم و آن این است که امیدوار باشیم و برنامه ریزی دوباره داشته باشیم زیرا راه دومی وجود ندارد.
وی با اشاره به اینکه دنیا متوجه قلدری و سلطه طلبی ترامپ رئیس جمهوری آمریکا شده است، ادامه داد: پیمان های نظامی و اقتصادی برخی قدرت های مستقل دنیا در نتیجه همین مساله است.
وی بیان کرد: کشورهای مستقل دنیا فهمیده اند اگر در برابر آمریکا با هم متحد نباشند، فردی مانند ترامپ همه را می بلعد.
نماینده سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه فقط ایران از تصمیمات ناگهانی ترامپ متاثر نیست، افزود: در داخل آمریکا نیز کارشناسان و صاحب نظران معتقدند ترامپ در حال ایجاد بحران بین المللی و قانون اساسی در آمریکاست.
برجام توافقی بین ایران و کشورهای 5+1 بود که در تیر 1394 امضا شد و از نظر بین المللی معتبر بود، دونالد ترامپ برخلاف مقررات بین المللی، هشتم می همزمان با هجدهم تیر 97 از توافق برجام که آمریکا نیز یکی از امضاکنندگان آن بود خارج شد.
6103
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.