life

رژیم های غذایی که امروزه مرسوم شده است، می تواند زیان هایی به بدنتان برساند. بعضی از افراد بدون مشورت با پزشک متخصص و به صورت خودسرانه شروع به رژیم گرفتن می کنند. یک متخصص فیزیولوژی ورزشی گفت: چه کربوهیدرات ها، چه پروتئین و چربی، هر سه باید با هم در برنامه عذایی روزانه ی شما وجود داشته باشد.

به گزارش جی پلاس، وحید ولی‌پور، اظهار کرد: یک رژیم غذایی متعادل باید حاوی ۵۰ تا ۵۵ درصد کربوهیدرات، ۳۰ تا ۳۵ درصد چربی و ۱۰ تا ۱۵ درصد پروتئین در هر روز باشد.

وی با اشاره به اینکه بدن روزانه به کربوهیدرات، پروتئین و چربی‌ها نیاز دارد، ادامه داد: عدم مصرف گروه‌هایی از مواد غذایی که حاوی این مواد ضروری نیستند، کارکرد بدن را با مشکل مواجه کرده و سیستم ایمنی بدن دچار مشکل خواهد شد.

ولی‌پور اضافه کرد: حذف کربوهیدرات و چربی‌ها برای کاهش وزن کار درستی نیست و استفاده از رژیم غذایی مناسب کلید کنترل وزن است.

این عضو هیأت علمی دانشگاه لرستان ادامه داد: ورزشکاران باید در رژیم غذایی خود مقدار پروتئین مصرفی را افزایش دهند و رژیم آنها شامل ۱۰ تا ۳۵ درصد پروتئین باشد.

وی خاطرنشان کرد: زیبایی پوست و مو، اندام، رشد و نمو بدن، حفظ سلامتی، تقویت حافظه و جلوگیری از ضعف و تنبلی در گرو داشتن رژیم غذایی متعادل است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 594078 منبع: دکتر سلام
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ