life

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان زنجان گفت: روز گذشته موزه مردان نمکی پس از گنبد سلطانیه میزبان بیشترین مسافر و گردشگر بوده است.

یحیی رحمتی مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان با بیان اینکه در دهم فروردین‌ماه امسال شاهد بازدید 40 هزار و 760 گردشگر و مسافر نوروزی از جاذبه‌های گردشگری استان زنجان، از جمله جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی، طبیعی و دست‌ساز بودیم، افزود: این آمار نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته کاهش 24 درصدی داشته؛ چراکه در دهم فروردین‌ماه سال گذشته حضور 53 هزار و 550 نفر گردشگر در استان ثبت شده است.

وی با بیان اینکه گنبد تاریخی سلطانیه به‌عنوان قلب تپنده گردشگری استان زنجان است، ادامه داد: این گنبد فیروزه‌ای در دهم فروردین‌ماه امسال پذیرای 2185 گردشگر و مسافر نوروزی بود.

این مسئول با یادآوری اینکه سایر ابنیه‌های تاریخی استان زنجان نیز از گردشگران و مسافران نوروزی میزبانی شایسته‌ای به عمل آوردند، تصریح کرد: به طوری که موزه مردم‌شناسی رختشویخانه زنجان روز گذشته میزبان 1365 مسافر و گردشگر نوروزی بوده است.

رحمتی در ادامه از بازدید 550 نفر از غار زیبای کتله‌خور در دهم فروردین‌ماه خبر داد و یادآور شد: همچنین موزه مردان‌نمکی را باید جزو پربازدیدهای زنجان نامید، به طوری که این موزه در روز گذشته پذیرای 1502 گردشگر بوده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان همچنین با اشاره به اینکه بحث نظارت‌ها توسط ستاد اجرایی خدمات سفر استان با قوت ادامه دارد، از انجام 54 مورد بازدید نظارتی در روز گذشته (دهم فروردین) خبر داد و خاطرنشان کرد: 217 نفر از مسافران در هتل، 181 نفر در مهمان‌پذیر و 1051 نفر نیز در مراکز اسکان آموزش و پرورش اسکان یافته‌اند و مجموع اقامت استان در روز گذشته 5080 نفر بوده است.

 

کدخبر: 1153355 منبع: ایسنا
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ