اخبار مرتبط

تصویربرداری سریال «پرواز پروانه را ببین» در زنجان با حضور معاون امور استان‌های سازمان صداوسیما کلید خورد.

به گزارش ایلنا از زنجان، مراسم آغاز تصویربرداری سریال «پرواز پروانه را ببین» با حضور علی دارابی معاون امور استان‌های سازمان صداوسیما و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان در لوکیشن این سریال واقع در حسینیه اعظم زنجان برگزار شد.

معاون امور استان‌های سازمان صداوسیما در این مراسم بابیان اینکه تعمیق اندیشه‌های دینی و تبیین فرهنگ، ترویج قانون، هنجارهای زندگی، سبک و سیاق‌های تازه، شکل‌گیری فکر و عقیده، کنترل اجتماعی از کارکرد رسانه‌ است؛ گفت: رسانه‌ها به‌دلیل ارتباط با طیف گسترده‌ای از افراد جامعه، قابلیت دارد در بسیاری موارد بر رفتارها و بعضا نگرش‌های آنها تاثیرات عمیق و بنیادین داشته باشد.

علی دارابی اظهار کرد: پیام‌های انتقال داده شده توسط این ابزار قدرتمند و پرنفوذ باعث متعادل‌کردن روابط انسان‌ها و شکل‌دهنده اعمال آنها در عرصه حیات فردی یا اجتماعی می‌شود و انتقال مفاهیم اخلاقی توسط رسانه‌ها می‌تواند وسیله‌ای برای هدایت افراد جامعه در پیروی از قوانین و هنجارها باشد.

وی افزود: تولید این‌گونه سریال‌ها، مورد نیاز مردم هم هست تا به این وسیله و از طریق رسانه خانواده‌ها با مسایل اجتماعی بیشتر آشنا شوند و این موضوع می‌تواند در تسریع روند کاهش آسیب‌های اجتماعی موثر باشد.

مدیرکل سابق صداوسیمای مرکز زنجان نیز در ادامه این مراسم گفت: تلویزیون، رادیو، سینما، ماهواره، اینترنت، و... در زمره رسانه‌های جمعی می‌تواند نقش بسیار تاثیرگذاری در حیات اجتماعی و مشخصا برون رفت از آسیب‌های اجتماعی داشته باشد.

صفری با بیان اینکه همواره بررسی و ریشه‌یابی موضوع آسیب‌های اجتماعی به عنوان یک اولویت مهم در برنامه سازی شبکه اشراق مدنظر بوده است؛ افزود: هدف و پیام اصلی سریال «پرواز پروانه را ببین»، آگاهی بخشی و کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

تهیه کننده این سریال نیز با بیان اینکه مجموعه 26 قسمت 35 دقیقه‌ای پرواز پروانه را ببین با حضور تعداد زیادی از بازیگران مطرح کشوری و شبکه اشراق در صدا و سیمای مرکز زنجان تولید می‌شود؛ افزود: ژانر این فیلمنامه اجتماعی با موضوع اعتیاد، طلاق و آسیب‌های اجتماعی است که در شبکه اشراق تولید خواهد شد.

ظریف در مورد آغاز تولید این مجموعه عنوان کرد: کار تولید این سریال پس از بررسی و تأیید فیلمنامه در شورای طرح و برنامه مرکز به کارگردانی صادقی جهانی آغاز می‌شود.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.