اخبار مرتبط

علی خلیلی، روز شنبه در جمع خبرنگاران که به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار برگزار شد، به اهمیت کار خبرنگاران تاکید کرد و افزود: شایسته است این قشر از جامعه با اطلاع رسانی های به موقع و دقیق، در توسعه ورزش همگانی و تامین خواست ها و نیازهای حوزه جوانان، نقش بسیار داشته باشند.
وی به سطح توانمندی و عملکرد حوزه ورزش و جوانان استان زنجان اشاره و خاطرنشان کرد: ورزشکاران مرد این استان در 50 رشته و بانوان در 46 رشته ورزشی فعال هستند.
خلیلی تعداد هیات های ورزشی این استان را 295 فقره اعلام کرد و افزود: آمار ورزشکاران بیمه شده زنجان در سال 96 به تعداد 47 هزار نفر بود و امسال (از ابتدا سال تاکنون) 24 هزار و 422 نفر 'هشت هزار و 792 زن و 15 هزار و 630 مرد' می باشد که آمار نهایی تا پایان سال مشخص خواهد شد.
وی، تعداد دعوت شدگان به تیم ملی از ابتدا سال تا به امروز را 60 مرد و قریب 40 زن اعلام و تصریح کرد: در طی مدت یاد شده 42 نشان در بخش انفرادی مسابقات جهانی، آسیایی و بین المللی از سوی ورزشکاران زنجان کسب شده و همچنین میزبانی چند مسابقه کشوری و اردوهایی تیم ملی را عهده دار بوده است.
خلیلی با اشاره به مسابقات آسیایی و پارآسیایی 2018 'جاکارتا' اندونزی اظهار داشت: تاکنون حضور 21 ورزشکار و مربی زنجانی (17 ورزشکار و چهار مربی) در رقابت های آسیایی و همچنین 23 ورزشکار و مربی (15 ورزشکار و هشت مربی) در مسابقات پاراآسیایی جاکارتا، قطعی شده است که احتمال افزایش وجود دارد و امید می رود با دست پر برگردند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان با بیان اینکه در حوزه روستایی نیز نزدیک به 90 خانه ورزش روستایی داریم که به منظور تجهیز آنها تجهیزات لازم خریداری شده است، گفت: روستاهایی که شرایط تاسیس خانه روستایی را داشته باشند این اداره کل آمادگی لازم برای تجهیز آن را دارد و تاکنون نیز 44 خانه ورزش روستایی زنجان تجهیز شده است.
خلیلی در ادامه سخنان خود گریزی نیز به حوزه جوانان زد و با بیان اینکه 22 تا 28 مرداد به عنوان هفته ازدواج نامگذاری شده است افزود: از طریق معاونت فرهنگی این اداره کل، برنامه های متعددی در طول این ایام برای حوزه جوانان تدارک دیده شده است.
وی با بیان اینکه در سال 96 تعداد 2 مرکز مشاوره تخصصی ازدواج و خانواده در زنجان راه اندازی شد، یادآور شد: پارسال 9 هزار و 615 مورد ازدواج و 2 هزار و 412 فقره طلاق در استان زنجان اتفاق افتاد و طی 2 ماهه اول امسال نیز 2 هزار و 130 مورد ازدواج و 285 فقره طلاق، صورت گرفته است.
خلیلی با بیان اینکه در سال 96 نسبت ازدواج به طلاق در زنجان چهار درصد بود که این در کشور برابر با 3/9 درصد بود، افزود: پارسال مبلغ یک هزار و 764میلیارد و 770 میلیون ریال تسهیلات ازدواج به 17 هزار و 120 زوج و در سه ماهه نخست امسال نیز مبلغ 457 میلیارد و 700 میلیون ریال به 2 هزار و 942 زوج زنجانی پرداخت شد.
6084/8068
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.