اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، ایرج دست نشان روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: سامانه های توزین حین حرکت، بار خودروهای سنگین را وزن کشی آنلاین کرده، با اطلاعات ثبت شده در بارنامه تطبیق می دهند و هرگونه مغایرت را به پلیس اعلام می کنند.
وی از راه اندازی چهارمین سامانه توزین حین حرکت خبرداد و یادآوری کرد: این سامانه در جاده زنجان – بیجار نصب می شود.
به گفته مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان، بر اساس برنامه این سازمان و به منظور جلوگیری از فرسودگی راه‌ها به علت عبور بارهای غیرمجاز 65 دستگاه توزین در حال حرکت در جاده‌های کشور نصب می شود که سهم استان زنجان در این میان پنج دستگاه است.
دست نشان اضافه کرد: سه سامانه در آزادراه زنجان – قزوین و باند شمالی و جنوبی زنجان – خرمدره و دندی – زنجان نصب شده است.
وی ادامه داد: در شرایط فعلی و با استفاده از سامانه توزین حین حرکت این امکان فراهم می شود که علاوه بر توزین بار خودروها به صورت دیجیتالی و در حال حرکت، بارنامه خودرو نیز کنترل شود.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: در صورت مغایرت وزن بار خودرو با وزن ثبت شده در بارنامه، مشخصات خودرو به پلیس راه اعلام و تخلف رسیدگی می‌شود.
به گفته دست نشان، هزینه اضافه شدن هریک از این دستگاه‌ها و اتصال آن به سامانه آنلاین، حدود 10 میلیارد ریال است.
به گزارش ایرنا، مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به 31 سامانه ثبت تخلف عبور و مرور در جاده های شریانی شامل آزادراه‌های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین و مسیرهای ترانزیت، 37 دوربین نظارتی در این محورها و 68 دستگاه تردد شمار در همه مسیرهای ارتباطی استان فعال است.
استان زنجان پنج هزارو 840 کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، 200 کیلومتر آزاد راه، 113 کیلومتر بزرگراه، 342 کیلومتر راه اصلی و 974 کیلومتر راه فرعی است.
9505/6085
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.