اخبار مرتبط

شهرام میرزایی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: هم استانی ها می توانند با کمک های نقدی و غیرنقدی خود در پویش نذر آب مشارکت فعالانه ای داشته باشند.
وی یادآوری کرد: در راستای وقوع بحران خشکسالی و کم آبی در استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و بخشی از خراسان جنوبی پویش نذر آب از سوی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در سراسر کشور اجرا شده است.
میرزایی افزود: بر این اساس جمعیت هلال احمر کشور اقدامات متعددی از قبیل راه اندازی کمپین نذر آب، توزیع سبدها و بسته های غذایی مورد نیاز مردم گرفتار با خشکسالی را در دستور کار خود قرار داده است.
وی بیان کرد: با توجه به برنامه اعلام شده پویش نذر آب از اوایل مرداد با هدف جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی (تانکر، آب، بطری آب) با مشارکت و حضور پر شور و داوطلبانه آحاد مردم توسط جمعیت هلال احمر مراکز استانها و شعب تابعه در سراسر کشور انجام می شود.
این مسئول ادامه داد: برای رفاه حال شهروندان زنجانی نیز پنج پایگاه نذر آب در مناطق مختلف شهر زنجان مستقر شده و عموم مردم می توانند در این طرح مشارکت فعالانه ای داشته باشند.
وی اظهار داشت: این جمعیت تلاش دارد با بهره گیری از ظرفیت رسانه های گروهی استان اطلاع رسانی گسترده ای را با هدف جذب و ترغیب اقشار مختلف مردم در اجرای بهینه پویش نذر آب دارد.
میرزایی خاطر نشان کرد: اطلاع رسانی و تبلیغات گسترده با هماهنگی و بهره گیری از خدمات داوطلبانه برای جمع آوری کمک های مردمی با کد دستوری *733*5151# اعلام شده است.
به گزارش ایرنا، یکی از اصول هفتگانه نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر، اصل خدمات داوطلبانه است و بر این اساس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با هدف سازماندهی، انسجام بیشتر و بهتر فعالیت ها و خدمات داوطلبان جمعیت هلال احمر و حمایت از نیازمندان و اقشار آسیب پذیر و کم برخوردار جامعه تشکیل شده است.
ارائه خدمات حمایتی و اجتماعی به نیازمندان و آسیب پذیرترین افراد جامعه با استفاده از منابع و کمک های داوطلبانه خیرین و داوطلبان از جمله وظایف سازمان داوطلبان است.
9646/8068
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.