اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علی خاتمی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر زنجان با اشاره به مواضع رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر گفت وگو با ایران افزود: ترامپ می خواهد با اعلام موضع مذاکره بدون شرط، خود را در جهان قهرمان نشان دهد.
وی اظهار داشت: هدف دیگر ترامپ از این موضع گیری، جمع آوری رای بیشتر برای انتخابات آتی آمریکاست و دیگر اینکه می خواهد با این کار تنش و تشنج ایجاد شده در کشورش را آرام کند.
حجت الاسلام خاتمی افزود: این در حالی است رهبر معظم انقلاب 14 خرداد امسال در کنار مرقد نورانی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی سه مساله اساسی و هدف دشمن را به تفضیل بیان کردند.
وی یادآوری کرد: رهبری هدف اول دشمن را ایجاد فشار اقتصادی به ویژه اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران، جلوگیری از فعالیت اقتصادی کشورهای مختلف با ایران و به ستوه در آوردن مردم کشورمان عنوان کردند.
امام جمعه زنجان ادامه داد: بر اساس فرامین رهبری، دومین هدف دشمن فشار روانی است و با این کار تلاش دارند نقاط قوتی که برای کشور و ملت ایران مایه اقتدار و قدرت است را تضعیف و با برنامه هایی ملت را دلسرد کنند.
وی بیان کرد: سومین هدف دشمن فشار عملی و ایجاد آشوب در کشور است و با توجه به نقشه طراحی شده می خواهند برای دستیابی به هدف خود از مطالبات مردمی سوء استفاده کنند و با وارد کردن عوامل نفوذی اجتماعات آرام مردمی را به حرکت ضد امنیتی و حرکت آشوبگرانه تبدیل کرده تا بدین وسلیه ملت و کشور را بدنام کند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان ادامه داد: بر این اساس رئیس جمهوری آمریکا هفته های گذشته در اظهار نظری ایران را با لحن جنگ طلبانه ای مورد خطاب قرار داد و همین فرد سپس عنوان می کند که با ایران بدون قید و شرط مذاکره می کند.
وی یادآوری کرد: این در حالی است ایران طی 12 سال گذشته و در مذاکرات نفس گیر با آمریکا و کشورهای مقابل وارد مذاکره شد و در این میان مقامات آمریکایی نیز به عنوان تعهد بین المللی آن را امضا کرده اند.
حجت الاسلام خاتمی افزود: آمریکا به راحتی از تعهد بین المللی برجام خارج شد و بر این اساس هرگز نمی توان به سخنان و مواضع رئیس جمهوری این کشور اعتماد کرد.
وی ابراز کرد: ایران اسلامی پس از 40 سال چارچوب فعالیت ها و حرکت های خود را تعیین کرده و با توکل بخدا و حول محور رهبری به مسیر خود ادامه می دهد.
امام جمعه زنجان همچنین به روز حمایت از صنایع کوچک در کشور اشاره کرد و گفت: این نوع صنایع بحث خود اشتغالی راحت و سریع با سرمایه گذاری کم، سود آوری و زمینه اشتغال و رونق تولید را به دنبال دارد.
وی اظهار داشت: قاچاق کالا و به روز نبودن قانون کار مشکلاتی را در توسعه این نوع صنایع بوجود آورده است و ایجاد چنین صنایع کوچکی به رونق و اشتغال فراوان منتهی می شود.
امام جمعه زنجان به سالروز ازدواج امام علی(ع ) با فاطمه زهرا(س) اشاره و خاطرنشان کرد: متاسفانه سختگیری های بی مورد خانواده ها و مسائل تشریفاتی موجب شده جوانان از این سنت دوری کنند و این مهم را به عنوان غول وحشتناک بنگرند.
9646/6085
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.