اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سلمان داشاد روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این تصمیم برای تحرک بخشی به بازار مسکن و حمایت از خانه اولی ها در شورای پول و اعتبار به تصویب رسیده است.
وی یادآور شد: اجرای طرح صندوق پس انداز مسکن یکم به منظور خانه دار کردن افرادی که تا کنون فاقد هر نوع منزل مسکونی بوده اند، در این بانک آغاز شد.
داشاد اظهار داشت: سقف تسهیلات پرداختی برای خرید یا ساخت مسکن پایین بود و از این رو بانک مسکن این طرح را برای اعطای تسهیلات بیشتر به مرحله اجرا گذاشت.
مدیرعامل شعب بانک مسکن استان زنجان گفت: سقف تسهیلاتی که در مرکز استان و در شهر زنجان به هر یک از متقاضیان خانه اولی پرداخت می شود به 600 میلیون ریال و در شهرستان ها به 400 میلیون ریال می رسد.
وی خاطر نشان کرد: متقاضیان می توانند پس از افتتاح حساب، در شهر زنجان و شهرهای تابعه حداقل موجودی خود را به ترتیب به مبلغ 100 میلیون ریال و 67 میلیون ریال نزد این بانک به مدت 6 دوره 6 ماهه باقی بگذارند و سپس اقدام به دریافت تسهیلات کنند.
داشاد ادامه داد: در صورتی که شخصی قصد دریافت سریعتر این تسهیلات را داشته باشد، به حتم باید بیش از این مبالغ، سپرده گذاری کند.
مدیرعامل شعب بانک مسکن استان زنجان گفت: راین طرح افراد مجرد نیز می توانند افتتاح حساب کنند، اما باید در زمان استفاده از تسهیلات به حتم متاهل شده باشند.
داشاد یادآور شد: از سوی دیگر در این طرح فرصت خانه دار شدن برای زنان سرپرست خانوار نیز فراهم شده است.
مدیر امور شعب بانک مسکن در استان زنجان گفت: به حتم افرادی که از این تسهیلات استفاده می کنند نباید فرم 'ج' قرمز داشته باشند بدین معنا که پیش از این صاحب خانه نبوده و تاکنون از امکانات دولتی استفاده نکرده باشند.
وی تاکید کرد: افرادی که قصد استفاده از این تسهیلات را دارند، نباید پیش از این، از هیچ نوع تسهیلاتی به نام تسهیلات مسکن استفاده کرده باشند.
داشاد اضافه کرد: برای ساخت و ساز مسکن استفاده از این تسهیلات شرایط خاصی ندارد و متقاضیان این تسهیلات می توانند پس از ارایه پروانه ساخت اقدام به دریافت وام کنند.
پیش از این سود صندوق پس انداز مسکن یکم به 9.8 درصد می رسید.
3001/8068
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.