اخبار مرتبط

فریدون احمدی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: آنچه در وضعیت کنونی کشور مشخص است، شرایط عادی گذشته وجود ندارد و دولت در آن مسیری که حرکت می کرد، نمی تواند ادامه دهد.
وی یادآور شد: کشور در شرایط اقتصادی جدیدی قرار گرفته است و دولت باید به عنوان فرمانده اقتصاد کشور برنامه ها، پروژه ها و بودجه کشور را متناسب با وضعیت کنونی بازبینی کند.
احمدی اظهار کرد: به حتم حرکت با روال سابق پاسخگوی مدیریت وضعیت کنونی اقتصادی نیست و باید برای تولید، ساماندهی مسکن و بازار مصرف برنامه ریزی جدیدی انجام شود.
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی به وضعیت بازار سکه، ارز و مسکن در کشور اشاره کرد و گفت: تحول در اقتصاد، افزایش بهره وری و صرفه جویی در بهره گیری از منابع مالی و غیرمالی در گام نخست باید از دولت و دستگاهای اجرایی و حاکمیتی آغاز شود.
وی خاطر نشان کرد: مردم باید آخرین گروهی باشند که فشارهای اقتصادی به آنان منتقل می شود و نباید در نخستین روزهای اعمال تحریم ناجوانمردانه، مردم سختی آن را به دوش بکشند.
احمدی تاکید کرد: در صورتی که فروش نفت کاهش یابد، دولت باید به گونه ای وضعیت را مدیریت کند که کسری بودجه جبران شود.
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به برگزاری جلسات همفکری میان سران سه قوه اشاره کرد و آن را برای تصمیم گیری در شرایط کنونی کشور بسیار مناسب خواند.
وی تصریح کرد: با این انسجام می تواند ساختار خوبی در کل حاکمیت شکل بگیرد اما این ساختار نباید فقط در حرف مشاهده شود و باید نمود و بروز عملیاتی داشته باشد.
احمدی بر لزوم تغییر رویه مصرف در کل ساختار اداری و اجرایی کشور تاکید و خاطرنشان کرد: در صورتی که موضوع تحریم ها مطرح شود اما مصرف، رفاه و هزینه های جاری دستگاه ها تغییری نکند، نتیجه آن فشار مضاعف بر گردن مردم خواهد بود.
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: سران سه قوه باید به سرعت قرارگاه اقتصاد مقاومتی و مقابله با تحریم ها را فعال کنند و در کنار آن هم مسائل مربوط به دیپلماسی و امنیت ملی پیش برود و کشور با اقتدار حرکت کند.
وی به سخن رئیس جمهوری در مقابله با تحریم خرید نفت ایران اشاره کرد و آن را در برابر دشمن تا بن دندان مسلح نشان دهنده ایستادگی با اقتدار روحانی برشمرد.
احمدی با بیان اینکه تاثیر تحریم با مدیریت بهینه اقتصادی کاهش می یابد، اصلاح ساختار کنونی و حرکت در مسیر سازماندهی شده جدید را نیازمند عزم جدی تمام مسئولان و متولیان کشور برشمرد.
3001/8068
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.