اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، صمد حسن زاده روز پنجشنبه در نشست روسای اتاق بازرگانی شمالغرب کشور افزود: اتاق های بازرگانی می توانند در مدیریت مسائل اقتصادی موثر باشند.
وی یادآورشد: در شرایط اقتصادی کنونی کشور اکثر فعالان اقتصادی با مشکلات بزرگی مواجه هستند.
حسن زاده اظهار کرد: موضوعی که امروز برای اقتصاد کشور مهم به شمار می آید، تاثیر مسائل سیاسی در آن است، موصوعی که در اقتصاد کشورهای توسعه یافته قابل قبول نیست.
رئیس اتاق بازرگانی تبریز گفت: دولت باید برای این مسائل اقتصادی راه حلی پیدا کند چرا که این میزان فشار برای بخش خصوصی قابل تحمل نیست.
وی خاطرنشان کرد: بخش خصوصی در شرایط اقتصادی کنونی به واقع مظلوم واقع شده است و این موضوع در استان ها بیشتر احساس و مشاهده می شود.
حسن زاده ادامه داد: دولت باید امکاناتی برای فعالان اقتصادی فراهم کند که در مقطع کنونی تمامی آنها از امکانات برابری برخوردار باشند.
رئیس اتاق بازرگانی تبریز گفت: بخش خصوصی پیش از این سفارش های ارزی خود را به شکل مدت دار ارسال می کرد اما امروز بیشتر واحدهای تولیدی با آنکه رقم ارز مورد نیاز آنها زیاد نیست اما برای ترخیص قطعات یدکی و ماشین آلات خود با مشکل مواجه شده اند.
وی تصریح کرد: بیش از سه ماه از واردات کالاهای سفارشی برخی از تولیدکنندگان سپری می شود اما نتوانسته اند کالای خود را ترخیص کنند چون باید از طریق سامانه نیما، ارز مورد نیاز را دریافت کنند اما تا کنون ارزی صادر نشده است.
حسن زاده اضافه کرد: واحدهای تولیدی حاضرند با استفاده از ارز آزاد کالاهای خود را ترخیص کنند اما نمی توانند از بازار ارز مورد نیاز را تامین کنند.
وی تاکید کرد: اگر بتوان این کالاها را از طریق ضمانت بانکی ترخیص و وارد چرخه تولید کرد می توان مانع از ایجاد خسارت بیشتر شد.
رئیس اتاق بازرگانی ارومیه گفت: مشکل اقتصاد کشور نبود شفافیت در برنامه ریزی هاست و ریشه تمام مشکلات کنونی هم از خود آن نشات می گیرد.
انتظار افزود: اگر بتوان برنامه و اقتصاد شفافی داشت به حتم مشکلات هم به دنبال آن شناسایی و رفع می شوند.
3001/6085
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.