اخبار مرتبط

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: به منظور جمع آوری زکات فطره مومنین روزه دار هزار و ۳۱۴ پایگاه در سطح معابر، مساجد، حسینیه ها، مراکز نیکوکاری و مصلی های نمازجمعه استان زنجان دایر می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، هدایت صفری مدیرکل کمیته امداد استان زنجان امروز پنجشنبه (24خرداد) با اشاره به اینکه ماه رمضان ماه عبودیت، بندگی و بصیرت افزایی است، گفت: جشن اخلاص، نتیجه بندگی و برداشت از یک ماه عبادت روز عید فطر است و خوشا به حال کسانی که از این ماه بهترین ها را در این روز برداشت می کنند.

صفری، با اشاره به اینکه روز عید فطر ظرفیت بسیار عظیمی برای افزایش منابع مردمی برای رسیدگی اثربخش به نیازمندان است، افزود: تلاش می کنیم با انسجام و همدلی و تقویت حضور در مراکز برگزاری نماز عید فطر بیشترین بهره برداری را به نفع جامعه هدف این نهاد داشته باشیم.

وی، با بیان اینکه امسال نیز مطابق سنوات گذشته نسبت به برپایی پایگاه‌های جمع‌آوری زکات فطره در روز عید فطر و روز بعد از آن اقدام می شود، ادامه داد: به منظور جمع آوری زکات فطره مومنین روزه‌دار هزارو 314 پایگاه در سطح معابر ، مساجد، حسینیه ها، مراکز نیکوکاری و مصلی های نماز جمعه استان زنجان دایر می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با بیان اینکه زمینه پرداخت غیرحضوری زکات فطره نیز فراهم شده است ، گفت: مومنین روزره دار می توانند با شماره گیری #1*8877* و نصب اپلیکیشن سنا و سکه از طریق تلفن همراه و یا تماس تلفنی با شماره ۰۹۶۸۸۷۷ زکات فطره خود را پرداخت کنند.

وی با اشاره به اینکه براساس احکام فقهی موجود در بخش هزینه کرد زکات فطره برای نیازمندان در اولویت نخست است ، افزود : طبق تاکیدات نماینده  ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان در ستاد ساماندهی زکات فطره هزینه کرد زکات فطره برای معیشت نیازمندان نیز از اولویت بالایی نسبت به سایر نیازهای محرومان برخوردار است.

صفری در ادامه با بیان اینکه از ابتدای ماه رمضان تاپایان دهه دوم این ماه تعداد ۵۹ هزار مددجوی زنجانی با کمک خیران اطعام شده‌اند، افزود: اطعام مددجویان در قالب برپایی سفره های افطاری، بسته های مواد غذایی و سبد کالا وغذای گرم بوده است.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان همچنین گفت: در مجموع  کمک خیران زنجانی بیش از ۴۵ درصد در سرفصل‌های مختلف از جمله اطعام وافطاری،همیان مولا، مفتاح الجنه ، تاپایان دهه دوم ماه رمضان امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل در برنامه‌های اجرایی این نهادافزایش یافته است.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.