اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، اسدالله درویش امیری عصر سه شنبه در همایش قدر دانی از برگزیدگان آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم با بیان اینکه فضیلت های ماه مبارک رمضان بسیار فراتر از تکیه صرف به تشنگی و گرسنگی است، افزود: جامعه ما توحیدی و با جامعه شیطان پرستی متفاوت است.
وی با بیان اینکه اخلاق افراد جامعه قرآنی باید مبتنی بر قرآن و محتوای آن باشد، ادامه داد: باید تلاش کنیم تا مفاهیم ارزنده کتاب آسمانی را در زندگی شخصی و در مرحله بعد در زندگی اجتماعی پیاده کنیم.
درویش امیری اظهار کرد: اگر قرآن چراغ هدایت بشر است، در کشوری که مذهب رسمی آن تشیع و کتابش قرآن است نباید گرفتار بد اخلاقی، بی صداقتی و بی عدالتی باشیم.
وی به ضرورت ترویج فرهنگ رحمت و مهربانی و شادی همراه با معنویت در جامعه تاکید کرد و گفت: در جامعه ای که با نور منور قرآن آشنا است باید آثار عملی آموزه های آن در بین نسل های جدید ترویج شود.
استاندار زنجان به تاکید رهبر معظم انقلاب در خصوص توجه به مفاهیم غنی و انسان ساز قرآن اشاره و خاطرنشان کرد: امروز یکی از برکات و موفقیت های بزرگ انقلاب اسلامی، گسترش مراکز و محافل قرآنی در سطح کشور است.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان نیز در این همایش قرآن را منشا حیات معنوی انسان عنوان کرد و گفت: استان زنجان در خصوص پیگیری و اجرای برنامه های قرآنی، نسبت به دیگر جاها جلو است ولی این وضعیت مطلوب نیست و جامعه قرآنی استان باید همت بیشتری داشته باشند.
حجت الاسلام علی خاتمی به حضور و موفقیت های قابل توجه بانوان استان در عرصه فعالیت های قرآنی اشاره کرد و افزود: آثار قرآنی بودن بانوان علاوه بر صفای باطن خودشان، باعث می شود تا محیط خانواده نیز از نور قرآن بهره مند شود.
وی خاطرنشان کرد: استقبال گسترده مردم از برنامه ها و فعالیت های قرآنی، وظیفه مسئولان و مدیران را در حمایت از برنامه های قرآنی سنگین می کند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان نیز در این همایش با بیان اینکه در سال 96، سه هزار و 642 نفر در این استان در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم شرکت کردند، گفت: از این تعداد یک هزار و 847 نفر موفق به کسب نمره قبولی در این آزمون شدند.
فاطمه کرباسی افزود: هدف از برگزاری آزمون حفظ و مفاهیم قرآن، ایجاد انگیزه در عموم جامعه، شناسایی و معرفی نخبگان و استعدادهای قرآنی، بروز رسانی بانک جامع اطلاعات قرآنی کشور و تقویت وحدت و انسجام برنامه ها و فعالیت های قرآنی سازمان ها و نهاد های مختلف است.
حجت الاسلام جعفر جنتی، مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان نیز در این مراسم، اهمتام به برگزاری برنامه ها و فعالیت های قرآنی را از رسالت های مهم سازمان اوقاف و امور خیریه عنوان کرد و گفت: طی پنج سال گذشته حدود 20 هزار نفر در استان زنجان تحت پوشش طرح تربیت حافظ قرآن قرار گرفتند.
به گزارش ایرنا، در همایش برگزیدگان آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم به قید قرعه از 51 برگزیده این آزمون و نیز 23 نفر از مدیران موسسه های قرآنی استان زنجان تجلیل شد.
7312/8068
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.