اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، فریبا مرادی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران استان افزود: سال گذشته 476 میلیون مرسوله پستی در کشور جابجا شد و این شرکت برای ارائه خدمات خود فناوری نوین را در برنامه های کاری دارد.
وی یادآوری کرد: این شرکت خدمات ارزشمندی را در دسترس عموم قرار داده و راه اندازی سامانه ای او پی با هدف دریافت آن لاین شکایت و پیشنهادات انتقادات مردمی است.
مرادی خاطر نشان کرد: با اجرای طرح ملی سیماک، سامانه مدیریت یکپارچه املاک و امور اراضی کشور انجام می گیرد که یکی از مزایای مهم آن ،بحث شفاف سازی و تسریع و تسهل امور است.
وی اظهار کرد: با اجرای کامل این پروژه بالغ بر 38 میلیون پاسخ استعلام مربوط به اراضی کشور انجام خواهد گرفت که حدود 80 تا 85 درصد از 130 میلیون سفر درون شهری ، بین شهری روستایی که برای پیگیری صدور مجوزها ساخت ساز و سرمایه گذاری مکان محور انجام می گیرد را کاهش می دهد.
مرادی افزود: بر این اساس از 130 میلیون سفر اعلام شده هفت میلیون سفر به روستاییان اختصاص دارد که با اجرای کامل آن مشکلاتی نظیر آلودگی کلان شهرها و اتلاف انرژی را کاهش خواهد داد.
وی یادآوری کرد: تا کنون این سامانه در 20 استان کشور راه اندازی شده که از این تعداد در 12 استان عملیاتی شده است.
معاون فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک شرکت پست جهموری اسلامی ایران نیز در این نشست گفت: بخش دوم طرح ملی سیماک در مدت سه سال پیاده سازی خواهد شد و آموزش های لازم به دهیاری ها و شهرداری ها و بخش دیگر28 دستگاه بهره بردار را شامل می شود.
کاظم میرزایی افزود: با نهایی شدن این طرح و تشکیل پرونده در دفاتر پیشخوان این امکان را فراهم می کند که افراد خدمات مورد نیاز ملکی را به راحتی دریافت کنند.
معاون فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک شرکت پست جهموری اسلامی ایران خاطر نشان کرد: هم اکنون نرم افزار جامع خرید و فروش اینترنتی در حال توسعه است که بخش لجستیک و بازار را کنترل و اپراتورها نیز زیر مجموعه تحت پوشش قرار می گیرند.
7320/8068
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.