اخبار مرتبط

محمود میرزایی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این آیین معنوی خاص با حضور شماری از بزرگان، پیشکسوتان، پهلوانان، مرشدان، مربیان و ورزشکاران این رشته ورزشی انجام شد.
وی با بیان اینکه غبار روبی زورخانه های استان زنجان همه ساله انجام می شود، اظهار کرد: زورخانه های این استان در ایام ماه مبارک رمضان همه روزه پس از افطار تا ساعت یک بامداد دایر خواهند بود.
میرزایی با تاکید براینکه این ایام بهترین فرصت برای غبار روبی دل ورزشکاران و گل زورخانه ها است، افزود: در طول ماه رمضان با مراجعه به زورخانه های فعال در سطح شهرستانهای این استان، با توجه به میزان فعالیت ها، ادوات لازم این رشته ورزشی از سوی هیات استان دراختیارشان قرار داده خواهد شد و در این مراجعات به عنوان یک ورزشکار وارد گود خواهم شد تا رسم شاگردی خود نسبت به مرحوم حاج عباس حیدریان را بجا آورم.
وی تصریح کرد: هیات ورزش پهلوانی و زورخانه ای استان زنجان نسبت به خرید ادوات مورد نیاز زورخانه ای از قبیل 220 دست لباس، 100 جفت میل باستانی، 13 عدد ضرب و تعدادی کباده و میل بازی اقدام کرده است و با توجه به این امر هیچ مشکلی در تامین تجهیزات مورد نیاز زورخانه های فعال استان وجود ندارد.
میرزایی اضافه کرد: این هیات از آمادگی لازم برای برگزاری مسابقات جام رمضان در استان برخوردار است و برگزاری این مسابقات به شهرستان ها ابلاغ شده است و منتخبان شهرستان ها می توانند در مسابقات استانی حضور یابند.
وی، ادامه داد: همچنین این هیات در این ایام پرخیر و برکت از آمادگی لازم برای میزبانی مسابقات زورخانه ای منطقه پنج کشور که شامل استان های اردبیل، گیلان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و زنجان می باشد برخوردار است و اگر منع شرعی نداشته باشد در این صورت می تواند این رقابت ها را برگزار کند.
میرزایی، افزود: در زمان حاضر، هشت باب زورخانه در این استان فعال می باشد و این رشته ورزشی پرطرفدار، علاقه مندان بسیاری را به خود جذب کرده است بطوریکه شهرستان زنجان از وجود 228 ورزشکار بهره مند است.
رئیس هیات ورزش پهلوانی و زورخانه ای استان زنجان گفت: شهرستان های ابهر، خرمدره، سلطانیه و شهرهای هیدج و صائین قلعه، هر یک دارای یک باب باشگاه هستند و شهرستان زنجان نیز از وجود سه زورخانه (مرحوم حیدریان، ذوالفقار و شریعت) بهره مند است.
6084/8068
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.