اخبار مرتبط

غلامحسن احمدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای جلوگیری از ایجاد مخاطرات زیست محیطی و تخریب خاک منطقه، شهرداری پیگیر دریافت زمینی از منابع طبیعی برای انتقال نخاله های ساختمانی است.
وی یادآورشد: پس از جابجایی محل کنونی در سه کیلومتری جاده زنجان – بیجار مدتی به عنوان محل تخلیه خاک حفاری مورد استفاده قرار می گیرد و پس از آن با کاشت نهال چهره ناخوشایند فعلی تغییر می کند.
احمدی اظهار کرد: در کنار آن، سازمان عمران شهرداری پیگیر بازیابی و استفاده مجدد از نخاله های بتنی است و به حتم این اقدام بخش بزرگی از نخاله های خطرناک برای محیط زیست را کاهش می دهد.
معاون خدمات شهری شهردار زنجان گفت: شهرداری به عنوان کار اصلی و مهم خود پیگیر استقرار مخازن ویژه نخاله های ساختمانی در سطح شهر به ویژه در مرحله نخست در مرکز شهر است.
وی خاطرنشان کرد: شهرداری در تلاش است تا شهروندانی را که اقدام به ساخت و ساز می کنند ملزم به استفاده از این مخازن کند.
احمدی اضافه کرد: زمانی که این مخازن به حد تخلیه رسید، به حتم وسایط نقلیه مشخص شده برای جابجایی نخاله ها، اقدام به حمل و تخلیه آن می کنند.
معاون خدمات شهری شهردار زنجان گفت: برنامه داریم که تمام فعالان این حوزه را شناسایی کنیم تا این افراد مشخصات داشته باشند و حمل نخاله را با مجوز انجام دهند و رصد شوند.
وی ادامه داد: از امسال سازمان مدیریت پسماند کارهای اجرایی آن را انجام می دهد و خودروهای حمل نخاله ها را مدیریت می کند.
احمدی با بیان اینکه طبق قانون تخلیه نخاله در حاشیه راه ها ممنوع است، تاکید کرد: بر اساس قانون، شهرداری در محدوده خاصی اجازه فعالیت دارد، از همین رو در تلاش برای انعقاد تفاهم نامه همکاری با پلیس راه و راهنمایی و رانندگی است.
معاون خدمات شهری شهردار زنجان گفت: طبق این تفاهم نامه، پلیس از تردد خودروهای در حال حمل نخاله های ساختمانی فاقد مجوز جلوگیری و در صورت مشاهده خودروهای متخلف را که اقدام به تخلیه نخاله در حاشیه راه ها و مکان ها غیر مجاز می کنند، جریمه می کند.
وی افزود: بیشترین نخاله های ساختمانی مشاهده شده در حاشیه راه ها، در مسیرهایی است که منتهی به ماسه شویی می شود.
احمدی یادآورشد: اغلب خودروها در زمان جابجایی ماسه برای جلوگیری از خالی نرفتن خودرو، اقدام به حمل نخاله های ساختمانی و تخلیه آن در حاشیه جاده های منتهی به ماسه شویی می کنند.
معاون خدمات شهری شهردار زنجان گفت: در همین زمینه اقداماتی انجام شده، تا ماسه شویی ها مسیر را کنترل کنند و مراقب تخلیه نخاله ها باشند.
زنجان دارای یک سایت نخاله در سه کیلومتری جاده زنجان – بیجار است و شهروندان می توانند نخاله های ساختمانی را به این مکان منتقل کنند.
3001/6085
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.