اخبار مرتبط

سردار داوود آذرنوش روز سه شنبه در جمع خبرنگاران زنجان افزود: تاکنون 280 هزار ورزشکار و قهرمان ملی جذب بسیج شده اند که این ورزشکاران در کنار کارهای فرهنگی در 14 رشته مختلف ورزشی در سطح حرفه‌ای در لیگ‌ های مختلف اعم از لیگ برتر و دسته یک فعال هستند.
وی با بیان اینکه تعداد ورزشکاران بسیجی فعال در ورزش های همگانی بیش از یک میلیون نفر است، ایجاد مراکز استعدادیابی ورزشی را از اقدامات خوب سازمان بسیج کشور خواند و اظهار کرد: کشورهای پیشرفته به دلیل سرمایه گذاری بر روی نوجوانان و حتی سنین پایین تر توانسته اند در رشته های مختلف به عناوین قهرمانی در رقابت های المپیک و جهانی دست یابند اما این خلا در کشور ما وجود داشته و دارد.
آذرنوش افزود: از اقدامات ارزشمندی که مجموعه دست اندرکاران ورزش بسیج انجام داده اند این است که چند سال قبل پایگاه های استعدادیابی را به منظور جذب و تربیت ورزشکاران تاسیس کردند تا این ورزشکاران در تیم های ملی و مسابقات برون مرزی حضور پیدا کرده و در مقابل حریفان قدر، توانمندی های خود را نشان دهند.
رئیس سازمان بسیج ورزشکاران با بیان اینکه توجه جدی به بحث اعتقادی، فرهنگی، معنویت، اخلاق و رفتار ورزشکاران جذب شده از دیگر اقدامات ارزشمند پایگاه های استعدادیابی بسیج در کنار مباحث فنی ورزشی است، گفت: برگزاری محفل انس با قرآن و شرکت تیم ها با نام یک شهید در مسابقات، از جمله اقدامات فرهنگی پایگاه های استعدادیابی بسیج است.
آذرنوش با ابراز امیدواری به اینکه با توسعه پایگاه استعدادیابی در دیگر رشته های مختلف ورزشی، شاهد ارتقا سطح جوانان باشیم، افزود: از میان جوانان ورزشکار جذب شده به بسیج که از تیم های مقاومت و فجر به تیم های ملی راه یافتند چند نفری با حضور در رقابت های المپیک و جهانی به عنوان قهرمانی دست یافتند.
وی با بیان اینکه هزینه در ورزش سرمایه گذاری است تصریح کرد: در پایگاه های استعدادیابی، هزینه های بسیار صرف تربیت و آموزش مربیان، مکان تمرین، تجهیزات، تغذیه و مباحث فرهنگی، می شود که به حتم با سرمایه گذاری بر روی این ورزشکاران می توان در آینده به نتیجه خوب و مناسب دست پیدا کرد.
رئیس سازمان بسیج ورزشکاران به ساخت و بهره برداری از سه هزار سالن ورزشی در طی پنج سال گذشته اشاره کرد و افزود: این سالن های ورزشی تحت عنوان 9 دی و صالحین احداث شدند.
آذرنوش با بیان اینکه دوره آموزشی بصیرت و منش پهلوانی برای مربیان در مشهد مقدس برگزار می شود اظهار کرد: از 16 تا 22 مهر امسال 400 نفر از مربیان (200 زن و 200 مرد) در این دوره حضور خواهند داشت که هر کدام به مدت سه روز در این کلاس ها شرکت و از وجود اساتید حوزه و دانشگاه بهره مند خواهند شد که در پایان نیز از سوی سازمان بسیج و وزارت ورزش، گواهی شرکت در دوره اعطا خواهد شد.
6084/6085
خبرنگار: پرویز غفاری ** انتشار دهنده: رویا رفیعی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.